Uitslag per stembureau in Roerdalen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Roerdalen 12 stembureaus. Het zwaarste stembureau, C.C. De Beuk, leverde 10,7% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 31%.

Bekijk de uitslag per wijk in Roerdalen

Wat valt op

  • 1 van de 12 stembureaus (8%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 1,19% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
C.C. De Beuk 6061 EG 989 10,7% 976 #1 · 10,7% 0,0145% CDA (28%) PvdA +6,1 procentpunt 13 (1,3%) 0
Woonzorgcentrum Bosscherhof 6075 HE 950 10,3% 938 #2 · 10,3% 0,0139% Democraten Roerdalen (28%) Ons Roerdalen +14,3 procentpunt 12 (1,3%) 0
Brede School De Berensprong 6075 CW 905 9,8% 895 #3 · 9,8% 0,0133% Ons Roerdalen (27%) Ons Roerdalen +15,3 procentpunt 10 (1,1%) 0
Woonzorgcentrum Bergh 6077 BK 824 8,9% 817 #4 · 9,0% 0,0121% Roerstreek Lokaal! (40%) Roerstreek Lokaal! +10,8 procentpunt 7 (0,8%) 0
Andreasheem 6074 BB 810 8,8% 802 #5 · 8,8% 0,0119% Roerstreek Lokaal! (41%) Roerstreek Lokaal! +12,2 procentpunt 8 (1,0%) 0
Apollohal 6074 EH 811 8,8% 802 #6 · 8,8% 0,0119% Roerstreek Lokaal! (37%) Roerstreek Lokaal! +8,6 procentpunt 9 (1,1%) 0
Zaal onder de Kerk 6065 AS 781 8,5% 770 #7 · 8,5% 0,0114% Roerstreek Lokaal! (25%) Democraten Roerdalen +7,1 procentpunt 11 (1,4%) 0
Hotel-Restaurant Roerdalen 6061 AG 735 8,0% 728 #8 · 8,0% 0,0108% Roerstreek Lokaal! (33%) PvdA +7,4 procentpunt 7 (1,0%) 0
Seniorenhof  De Vaert 6065 CX 729 7,9% 718 #9 · 7,9% 0,0106% CDA (36%) CDA +12,3 procentpunt 9 (1,2%) −2
MFC de Roerparel 6077 CG 717 7,8% 708 #10 · 7,8% 0,0105% Roerstreek Lokaal! (36%) Democraten Roerdalen −9,1 procentpunt 9 (1,3%) 0
Zaal Roerzicht 6063 AL 514 5,6% 505 #11 · 5,5% 0,0075% CDA (48%) CDA +24,4 procentpunt 9 (1,8%) 0
Basisschool St. Martinus 6063 BW 452 4,9% 446 #12 · 4,9% 0,0066% CDA (46%) CDA +22,6 procentpunt 6 (1,3%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Roerdalen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Roerdalen per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.