Hoe stemde Bolnes in Ridderkerk in 2025?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 5 stembureaus in Bolnes 4.105 geldige stemmen uitgebracht (14,8% van alle stemmen in Ridderkerk). PVV werd hier de grootste met 26,7%. Vergeleken met heel Ridderkerk scoorden PVV (+4,3 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,9 pp) hier hoger en SGP (−5,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.098 | 26,7% | 22,4% | +4,3 pp |
| D66 | 465 | 11,3% | 10,7% | +0,6 pp |
| CDA | 453 | 11,0% | 12,6% | −1,5 pp |
| VVD | 450 | 11,0% | 11,6% | −0,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 367 | 8,9% | 7,1% | +1,9 pp |
| JA21 | 361 | 8,8% | 8,2% | +0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 235 | 5,7% | 5,2% | +0,6 pp |
| DENK | 127 | 3,1% | 2,6% | +0,5 pp |
| SGP | 122 | 3,0% | 8,7% | −5,7 pp |
| ChristenUnie | 89 | 2,2% | 3,7% | −1,5 pp |
| 50PLUS | 89 | 2,2% | 2,0% | +0,1 pp |
| SP | 72 | 1,8% | 1,4% | +0,3 pp |
| BBB | 54 | 1,3% | 1,1% | +0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 45 | 1,1% | 1,1% | −0,0 pp |
| Volt | 26 | 0,6% | 0,5% | +0,2 pp |
| NSC | 13 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 12 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 8 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 8 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Bolnes
- WVC Bolnes Bolnes · 2987 CR · 948 stemmen · PVV 26%
- De Klinker Bolnes · 2987 AV · 938 stemmen · PVV 26%
- WVC Bolnes Bolnes · 2987 CR · 938 stemmen · PVV 29%
- Kerk PG Bolnes (Kerk aan de Maas) Bolnes · 2987 AK · 740 stemmen · PVV 24%
- Boezemkerk Bolnes · 2987 AK · 541 stemmen · PVV 28%
Andere wijken in Ridderkerk
- Drievliet 5.659 stemmen · PVV 22%
- Slikkerveer 5.634 stemmen · PVV 22%
- Centrum 4.516 stemmen · PVV 24%
- Oost 2.644 stemmen · PVV 22%
- West 2.179 stemmen · PVV 23%
- Rijsoord 2.114 stemmen · PVV 18%
- Het Zand 532 stemmen · VVD 17%
- Oostendam 436 stemmen · SGP 33%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.