Hoe stemde Bolnes in Ridderkerk in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Bolnes 4.217 geldige stemmen uitgebracht (15,1% van alle stemmen in Ridderkerk). PVV werd hier de grootste met 36,9%. Vergeleken met heel Ridderkerk scoorden PVV (+5,1 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+1,3 pp) hier hoger en SGP (−6,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.557 | 36,9% | 31,9% | +5,1 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 553 | 13,1% | 11,9% | +1,3 pp |
| VVD | 532 | 12,6% | 13,0% | −0,4 pp |
| GroenLinks-PvdA | 401 | 9,5% | 8,6% | +0,9 pp |
| SP | 161 | 3,8% | 2,8% | +1,1 pp |
| CDA | 136 | 3,2% | 4,2% | −0,9 pp |
| D66 | 127 | 3,0% | 3,3% | −0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 113 | 2,7% | 2,4% | +0,2 pp |
| DENK | 112 | 2,7% | 2,6% | +0,0 pp |
| ChristenUnie | 109 | 2,6% | 4,0% | −1,4 pp |
| SGP | 104 | 2,5% | 8,6% | −6,2 pp |
| BBB | 90 | 2,1% | 2,0% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 62 | 1,5% | 1,4% | +0,0 pp |
| JA21 | 47 | 1,1% | 0,9% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 34 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp |
| Volt | 24 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 15 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| Splinter | 11 | 0,3% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 10 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 4 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| LP | 4 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
Stembureaus in Bolnes
- WVC Bolnes Bolnes · 2987 CR · 1.122 stemmen · PVV 37%
- De Klinker Bolnes · 2987 AV · 1.009 stemmen · PVV 36%
- WVC Bolnes Bolnes · 2987 CR · 801 stemmen · PVV 39%
- Kerk PG Bolnes Bolnes · 2987 AK · 744 stemmen · PVV 34%
- Boezemkerk Bolnes · 2987 AK · 541 stemmen · PVV 40%
Andere wijken in Ridderkerk
- Slikkerveer 5.671 stemmen · PVV 32%
- Drievliet 4.436 stemmen · PVV 31%
- Centrum 4.375 stemmen · PVV 32%
- Oost 2.853 stemmen · PVV 32%
- West 2.324 stemmen · PVV 30%
- Rijsoord 2.058 stemmen · PVV 27%
- Het Zand 1.630 stemmen · PVV 31%
- Oostendam 448 stemmen · SGP 29%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.