Hoe stemde Elst in Rhenen in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Het Bosje
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Elst 3.143 geldige stemmen uitgebracht (23,6% van alle stemmen in Rhenen). PVV werd hier de grootste met 24,7%. Vergeleken met heel Rhenen scoorden PVV (+7,3 pp) en JA21 (+1,2 pp) hier hoger en D66 (−3,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 777 | 24,7% | 17,5% | +7,3 pp |
| SGP | 477 | 15,2% | 15,6% | −0,5 pp |
| VVD | 427 | 13,6% | 13,1% | +0,4 pp |
| D66 | 278 | 8,8% | 11,9% | −3,1 pp |
| CDA | 258 | 8,2% | 10,9% | −2,7 pp |
| GroenLinks-PvdA | 216 | 6,9% | 9,2% | −2,3 pp |
| JA21 | 215 | 6,8% | 5,6% | +1,2 pp |
| Forum voor Democratie | 141 | 4,5% | 4,2% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 130 | 4,1% | 3,7% | +0,4 pp |
| BBB | 72 | 2,3% | 2,0% | +0,3 pp |
| Partij voor de Dieren | 34 | 1,1% | 1,1% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 32 | 1,0% | 1,0% | +0,0 pp |
| SP | 22 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp |
| DENK | 20 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp |
| Volt | 17 | 0,5% | 0,8% | −0,2 pp |
| BVNL | 9 | 0,3% | 0,2% | +0,0 pp |
| NSC | 6 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| LP | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| DE LINIE | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Elst
- MFG Het Bestegoed Gymzaal: 1 Het Bosje · 3921 CM · 1.615 stemmen · PVV 24%
- MFG Het Bestegoed Gymzaal: 2 Het Bosje · 3921 CM · 1.528 stemmen · PVV 25%
Andere wijken in Rhenen
- Rhenen West 3.121 stemmen · PVV 20%
- Achterberg 1.790 stemmen · SGP 47%
- Rhenen Oost 1.787 stemmen · D66 19%
- Rhenen Noord 1.612 stemmen · PVV 17%
- Rhenen 1.056 stemmen · D66 16%
- Randzone 800 stemmen · VVD 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.