Uitslag per stembureau in Putten
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Putten 19 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 68,4%. Het zwaarste stembureau, School de Akker, leverde 8,4% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 24%.
Wat valt op
- 2 van de 19 stembureaus (11%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
- 5 stembureaus (26%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,38% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: School de Akker 8,4% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Woonzorgcentrum De Schauw 1,6% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Verenigingsgebouw Steenenkamer SGP +20,4 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Wijkgebouw de Arendshof 1 1,1% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Zuiderkerk | 1.122 | 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; stembiljetten (deels) opnieuw geteld |
| Sporthal Putter Eng | 986 | Stembiljetten (deels) opnieuw geteld |
| Cultureel Centrum Stroud 2 | 771 | Stembiljetten (deels) opnieuw geteld |
| Nieuwe Kerk | 751 | Stembiljetten (deels) opnieuw geteld |
| Wijkgebouw de Arendshof 1 | 470 | Stembiljetten (deels) opnieuw geteld |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| School de Akker 3881 WB | 1.137 | 8,4% | 1.137 | #1 · 8,4% | 0,0149% | Wij Putten (22%) | ChristenUnie +3,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Zuiderkerk 3882 LJ | 1.126 | 8,3% | 1.122 | #2 · 8,3% | 0,0147% | SGP (34%) | SGP +13,4 procentpunt | 3 (0,3%) | −1 (herteld) |
| Sporthal Putter Eng 3882 AL | 988 | 7,3% | 986 | #3 · 7,3% | 0,0129% | Wij Putten (27%) | Wij Putten +6,7 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 (herteld) |
| Andreaskerk 3881 SH | 889 | 6,6% | 885 | #4 · 6,6% | 0,0116% | Wij Putten (21%) | CDA +3,7 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Gemeentehuis 2 3881 BZ | 861 | 6,4% | 861 | #5 · 6,4% | 0,0113% | SGP (19%) | SGP −2,1 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Verenigingsgebouw Steenenkamer 3882 RC | 824 | 6,1% | 820 | #6 · 6,1% | 0,0107% | SGP (41%) | SGP +20,4 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Cultureel Centrum Stroud 1 3881 BP | 800 | 5,9% | 796 | #7 · 5,9% | 0,0104% | VVD (23%) | VVD +7,6 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Cultureel Centrum Stroud 2 3881 BP | 775 | 5,7% | 771 | #8 · 5,7% | 0,0101% | VVD (25%) | VVD +9,1 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 (herteld) |
| Nieuwe Kerk 3882 BV | 758 | 5,6% | 751 | #9 · 5,6% | 0,0098% | SGP (30%) | SGP +8,9 procentpunt | 7 (0,9%) | 0 (herteld) |
| School de Wegwijzer 3882 XE | 671 | 5,0% | 670 | #10 · 5,0% | 0,0088% | Wij Putten (25%) | SGP −8,3 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| De Samaritaan 1 3882 HS | 661 | 4,9% | 658 | #11 · 4,9% | 0,0086% | Wij Putten (22%) | SGP −5,3 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| De Samaritaan 2 3882 HS | 656 | 4,9% | 652 | #12 · 4,8% | 0,0085% | VVD (21%) | VVD +5,1 procentpunt | 4 (0,6%) | 0 |
| Wijkgebouw de Arendshof 2 3882 JJ | 644 | 4,8% | 642 | #13 · 4,8% | 0,0084% | SGP (20%) | Wij Putten −3,6 procentpunt | 3 (0,5%) | +1 |
| Gemeentehuis 1 3881 BZ | 641 | 4,7% | 638 | #14 · 4,7% | 0,0084% | Wij Putten (22%) | SGP −4,0 procentpunt | 3 (0,5%) | 0 |
| School de Pelikaan 3882 GN | 630 | 4,7% | 630 | #15 · 4,7% | 0,0083% | Wij Putten (34%) | Wij Putten +13,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Wijkgebouw de Arendshof 1 3882 JJ | 475 | 3,5% | 470 | #16 · 3,5% | 0,0062% | SGP (22%) | ChristenUnie +7,1 procentpunt | 5 (1,1%) | 0 (herteld) |
| Hersteld Hervormde Kerk 3882 PK | 438 | 3,2% | 436 | #17 · 3,2% | 0,0057% | SGP (32%) | SGP +10,8 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
| School De Schovenhorst 3881 NC | 333 | 2,5% | 331 | #18 · 2,5% | 0,0043% | Wij Putten (23%) | GroenLinks-PvdA +6,8 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Woonzorgcentrum De Schauw 3882 AV | 212 | 1,6% | 212 | #19 · 1,6% | 0,0028% | Wij Putten (20%) | VVD −8,7 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Putten dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Putten per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.