Stembureau School de Akker in Putten
Postcode 3881 WB
Hier waren 1.137 kiezers toegelaten (8,4% van alle toegelaten kiezers in Putten) en zijn 1.137 geldige stemmen uitgebracht. Wij Putten werd hier de grootste met 22,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Wij Putten | 253 | 22,3% | 19,8% | +2,4 pp | 9,5% |
| SGP | 208 | 18,3% | 20,8% | −2,5 pp | 7,4% |
| ChristenUnie | 188 | 16,5% | 12,7% | +3,8 pp | 11,0% |
| CDA | 172 | 15,1% | 14,8% | +0,3 pp | 8,6% |
| Gemeentebelangen Putten | 139 | 12,2% | 12,0% | +0,2 pp | 8,6% |
| VVD | 139 | 12,2% | 15,8% | −3,5 pp | 6,5% |
| GroenLinks-PvdA | 38 | 3,3% | 4,0% | −0,7 pp | 7,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Putten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ewoud 't Jong (SGP) · 140 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Herman Luitjes (Wij Putten) · 90 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Albert de Bruin (VVD) · 73 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Saskia de Graaf-Bakker (ChristenUnie) · 72 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Wim van de Koot (CDA) · 66 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Joyce Kamphuis (Wij Putten) · 57 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Robin Hoogendijk (Gemeentebelangen Putten) · 54 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Jim van den Hoorn (CDA) · 34 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Wilma van Voorst-Ruiter (Wij Putten) · 28 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Sandy Ruitenberg-Doest (GroenLinks-PvdA) · 27 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Erik van Hemel (ChristenUnie) · 23 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Annemarie Kemp-van de Brug (CDA) · 23 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Rien van den Hoek (Wij Putten) · 21 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Bertus Cornelissen (ChristenUnie) · 21 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Hedi Wassink (VVD) · 20 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +3,8 pp meer dan gemiddeld in Putten.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 19 stembureaus: 8,4% van alle geldige stemmen in Putten en 0,0149% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 12 stemmen in Putten komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.033 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 104 |
| Toegelaten kiezers | 1.137 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.137 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,38% in Putten en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Putten
- Zuiderkerk 1.122 stemmen · SGP 34%
- Sporthal Putter Eng 986 stemmen · Wij Putten 27%
- Andreaskerk 885 stemmen · Wij Putten 21%
- Gemeentehuis 2 861 stemmen · SGP 19%
- Verenigingsgebouw Steenenkamer 820 stemmen · SGP 41%
- Cultureel Centrum Stroud 1 796 stemmen · VVD 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.