Stembureau Mobiel Stembureau  (Verkiezingsbus) in Purmerend (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Hier waren 124 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Purmerend) en zijn 123 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 17,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
D66 22 17,9% 10,3% +7,6 pp 0,7%
STADSPARTIJ 17 13,8% 15,9% −2,1 pp 0,3%
PvdA 13 10,6% 8,4% +2,2 pp 0,5%
SP 12 9,8% 7,1% +2,6 pp 0,5%
CDA 11 8,9% 10,3% −1,3 pp 0,3%
GROENLINKS 11 8,9% 9,8% −0,9 pp 0,4%
VVD 8 6,5% 9,6% −3,1 pp 0,3%
Leefbaar Purmerend 2001 8 6,5% 8,6% −2,1 pp 0,3%
PVV 7 5,7% 7,1% −1,4 pp 0,3%
LVD 7 5,7% 1,8% +3,9 pp 1,3%
Ouderenpartij AOV Purmerend 4 3,3% 8,5% −5,3 pp 0,2%
TOP 3 2,4% 2,2% +0,2 pp 0,4%
Groep HOP 0 0,0% 0,4% −0,4 pp 0,0%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Purmerend, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Paul van Meekeren (D66) · 8 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  2. Thijs Kroese (PvdA) · 8 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  3. Bram Buskoop (SP) · 8 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  4. Eveline Tijmstra (CDA) · 7 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  5. Astrud Wildschut (D66) · 6 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Arie-Wim Boer (Leefbaar Purmerend 2001) · 6 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  7. René Verhoogt (GROENLINKS) · 6 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  8. Mario Hegger (STADSPARTIJ) · 5 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  9. Shirley Soenjoto (PVV) · 5 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  10. Jan Peter Dompeling (VVD) · 4 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  11. Bert Meulenberg (STADSPARTIJ) · 3 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Nadine Hut (D66) · 3 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Natalie Saaf-Pasteuning (PvdA) · 3 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  14. Manja van der Weit (VVD) · 3 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  15. Harry Rotgans (Ouderenpartij AOV Purmerend) · 3 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +7,6 pp meer dan gemiddeld in Purmerend.
  • Qua gewicht is dit het 39e van de 39 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Purmerend en 0,0018% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 253 stemmen in Purmerend komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen115
Geldige volmachtbewijzen9
Toegelaten kiezers124
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)124
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,81% van de stembiljetten, tegen 0,88% in Purmerend en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Purmerend

Alle stembureaus in Purmerend

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.