Hoe stemde Pijnacker in Pijnacker-Nootdorp in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Klapwijk, Pijnacker-Centrum/Dorp, Pijnacker Noord, Noordpolder Pijnacker, Ackerswoude
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 13 stembureaus in Pijnacker 9.685 geldige stemmen uitgebracht (41,6% van alle stemmen in Pijnacker-Nootdorp). Eerlijk Alternatief werd hier de grootste met 25,2%. Vergeleken met heel Pijnacker-Nootdorp scoorden Eerlijk Alternatief (+2,8 pp) en Trots Pijnacker-Nootdorp (+0,8 pp) hier hoger en VVD (−1,7 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Eerlijk Alternatief | 2.438 | 25,2% | 22,4% | +2,8 pp |
| D66 | 1.800 | 18,6% | 18,3% | +0,3 pp |
| VVD | 1.166 | 12,0% | 13,7% | −1,7 pp |
| Progressief PN / P.v.d.A. / GROENLINKS | 1.070 | 11,0% | 12,6% | −1,6 pp |
| CDA | 1.065 | 11,0% | 10,8% | +0,2 pp |
| Trots Pijnacker-Nootdorp | 667 | 6,9% | 6,1% | +0,8 pp |
| Gemeentebelangen | 517 | 5,3% | 5,9% | −0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 499 | 5,2% | 5,5% | −0,3 pp |
| ChristenUnie-SGP | 463 | 4,8% | 4,6% | +0,2 pp |
| Blanco en ongeldig | 50 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Pijnacker
- Ontmoetingskerk Klapwijk · 2642 RA · 1.299 stemmen · Eerlijk Alternatief 28%
- Buurt & Zo (bibliotheek Oostland) Pijnacker-Centrum/Dorp · 2641 HB · 1.046 stemmen · Eerlijk Alternatief 29%
- Gymzaal Goudenregen Pijnacker Noord · 2641 AV · 956 stemmen · Eerlijk Alternatief 31%
- Sporthal De Viergang Noordpolder Pijnacker · 2641 AZ · 873 stemmen · Eerlijk Alternatief 30%
- Gemeentekantoor Pijnacker Pijnacker-Centrum/Dorp · 2641 ED · 863 stemmen · Eerlijk Alternatief 30%
- Gymzaal Daltonschool De Tweemaster Ackerswoude · 2641 MM · 757 stemmen · D66 26%
- Sporthal 't Baken Koningshof · 2641 JN · 725 stemmen · Eerlijk Alternatief 22%
- Wijkcentrum Tolhek (Gymzaal) Tolhek · 2642 JK · 645 stemmen · Eerlijk Alternatief 24%
- Sporthal 't Nest Keijzershof Eilanden · 2643 MC · 608 stemmen · D66 21%
- Wijkcentrum Tolhek Tolhek · 2642 JK · 604 stemmen · Eerlijk Alternatief 26%
- Sporthal 't Nest Keijzershof Eilanden · 2643 MC · 540 stemmen · D66 26%
- Meersma Holding BV Pijnacker Oost · 2641 PE · 409 stemmen · VVD 21%
- Buurtcentrum Het Oude Laarsje Zuidpolder Oude Leede · 2641 NS · 360 stemmen · Eerlijk Alternatief 19%
Andere wijken in Pijnacker-Nootdorp
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.