Stembureau Buurt & Zo (bibliotheek Oostland) in Pijnacker-Nootdorp (2022)
Postcode 2641 HB · Wijk Pijnacker
Hier waren 1.048 kiezers toegelaten (4,5% van alle toegelaten kiezers in Pijnacker-Nootdorp) en zijn 1.046 geldige stemmen uitgebracht. Eerlijk Alternatief werd hier de grootste met 29,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Eerlijk Alternatief | 308 | 29,4% | 22,4% | +7,0 pp | 5,9% |
| D66 | 164 | 15,7% | 18,3% | −2,6 pp | 3,9% |
| CDA | 114 | 10,9% | 10,8% | +0,1 pp | 4,5% |
| VVD | 112 | 10,7% | 13,7% | −3,0 pp | 3,5% |
| Progressief PN / P.v.d.A. / GROENLINKS | 112 | 10,7% | 12,6% | −1,9 pp | 3,8% |
| Trots Pijnacker-Nootdorp | 71 | 6,8% | 6,1% | +0,7 pp | 5,0% |
| ChristenUnie-SGP | 59 | 5,6% | 4,6% | +1,0 pp | 5,5% |
| Gemeentebelangen | 55 | 5,3% | 5,9% | −0,7 pp | 4,0% |
| Partij voor de Dieren | 51 | 4,9% | 5,5% | −0,6 pp | 4,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Pijnacker-Nootdorp, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Hanneke van de Gevel (Eerlijk Alternatief) · 131 stemmen · 12,5% van alle stemmen hier
- Peter Hennevanger (D66) · 78 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Marieke van Bijnen (Progressief PN / P.v.d.A. / GROENLINKS) · 71 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Ilona Jense-van Haarst (VVD) · 61 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Frank van Kuppeveld (CDA) · 54 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Sylvia Markerink (D66) · 51 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Harald van Zielst (Trots Pijnacker-Nootdorp) · 34 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Carla van Viegen (Partij voor de Dieren) · 33 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Rob van der Welle (ChristenUnie-SGP) · 28 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Bernard Minderhoud (Gemeentebelangen) · 27 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Bas Gelton (Eerlijk Alternatief) · 25 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Janno Meijer (CDA) · 23 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Manuela Bijl (Eerlijk Alternatief) · 22 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Damiën van Herk (Eerlijk Alternatief) · 22 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Joop Wortelboer (Trots Pijnacker-Nootdorp) · 17 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Eerlijk Alternatief haalde hier +7,0 pp meer dan gemiddeld in Pijnacker-Nootdorp.
- Qua gewicht is dit het 6e van de 25 stembureaus: 4,5% van alle geldige stemmen in Pijnacker-Nootdorp en 0,0152% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Pijnacker-Nootdorp komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 940 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 108 |
| Toegelaten kiezers | 1.048 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.050 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,4%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,38% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Pijnacker-Nootdorp en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Pijnacker-Nootdorp
- Kerkgebouw Delfgauw 1.192 stemmen · Eerlijk Alternatief 24%
- Sporthal 's-Gravenhout 1.028 stemmen · D66 21%
- Ontmoetingskerk 1.299 stemmen · Eerlijk Alternatief 28%
- Parochiehuis 1.011 stemmen · D66 22%
- Nové Kerkelijk centrum 1.314 stemmen · Eerlijk Alternatief 21%
- Sporthal "s-Gravenhout 1.011 stemmen · VVD 22%
Alle stembureaus in Pijnacker-Nootdorp
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.