Stembureau Samenwerkingsverband Drechtsteden in Papendrecht
Postcode 3355 RP · Wijk Wilgendonk
Hier waren 913 kiezers toegelaten (6,4% van alle toegelaten kiezers in Papendrecht) en zijn 912 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 21,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 192 | 21,1% | 13,9% | +7,1 pp | 9,7% |
| PVV | 183 | 20,1% | 21,6% | −1,5 pp | 6,0% |
| Onafhankelijk Papendrecht | 98 | 10,7% | 9,9% | +0,9 pp | 7,0% |
| GroenLinks-PvdA | 72 | 7,9% | 8,2% | −0,3 pp | 6,2% |
| CDA | 67 | 7,3% | 9,6% | −2,3 pp | 4,9% |
| D66 | 60 | 6,6% | 7,5% | −1,0 pp | 5,6% |
| SGP | 57 | 6,3% | 7,5% | −1,3 pp | 5,3% |
| 50PLUS | 54 | 5,9% | 6,9% | −0,9 pp | 5,5% |
| PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG | 46 | 5,0% | 5,6% | −0,6 pp | 5,7% |
| ChristenUnie | 46 | 5,0% | 6,6% | −1,5 pp | 4,9% |
| Realistisch Papendrecht | 37 | 4,1% | 2,7% | +1,4 pp | 9,7% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Papendrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Nikita de Ruiter (PVV) · 143 stemmen · 15,7% van alle stemmen hier
- Dirk Stouthart (VVD) · 79 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Niels van Heteren (D66) · 43 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Ruud Lammers (Onafhankelijk Papendrecht) · 42 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Jan Mulder (CDA) · 36 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Louis van Houtert (50PLUS) · 36 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Ardjan Boersma (SGP) · 35 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Sandra Verdoorn (VVD) · 29 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Chris Grimmius (GroenLinks-PvdA) · 27 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Herman Woudenberg (Realistisch Papendrecht) · 27 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Ad Tieleman (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 24 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Carola Libert - Boogaard (GroenLinks-PvdA) · 22 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- David Roelofs (VVD) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Anita Stigter (ChristenUnie) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Marvin Aarnoudse (VVD) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,1 pp meer dan gemiddeld in Papendrecht.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 15 stembureaus: 6,4% van alle geldige stemmen in Papendrecht en 0,0120% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 16 stemmen in Papendrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 831 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 82 |
| Toegelaten kiezers | 913 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 913 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,11% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Papendrecht en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Papendrecht
- De Spil 941 stemmen · PVV 19%
- Gemiva 697 stemmen · PVV 17%
- Willem de Zwijger 943 stemmen · PVV 26%
- Boeieraak 632 stemmen · VVD 19%
- Dienstencentrum 965 stemmen · PVV 21%
- De Lage Waard 629 stemmen · PVV 20%
Alle stembureaus in Papendrecht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.