Stembureau De Viermaster in Papendrecht
Postcode 3351 GZ · Wijk Westpolder
Hier waren 981 kiezers toegelaten (6,9% van alle toegelaten kiezers in Papendrecht) en zijn 977 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 25,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 249 | 25,5% | 21,6% | +3,9 pp | 8,1% |
| GroenLinks-PvdA | 102 | 10,4% | 8,2% | +2,3 pp | 8,8% |
| Onafhankelijk Papendrecht | 90 | 9,2% | 9,9% | −0,7 pp | 6,4% |
| SGP | 88 | 9,0% | 7,5% | +1,5 pp | 8,2% |
| VVD | 87 | 8,9% | 13,9% | −5,0 pp | 4,4% |
| ChristenUnie | 84 | 8,6% | 6,6% | +2,0 pp | 8,9% |
| CDA | 80 | 8,2% | 9,6% | −1,4 pp | 5,8% |
| PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG | 60 | 6,1% | 5,6% | +0,5 pp | 7,5% |
| D66 | 56 | 5,7% | 7,5% | −1,8 pp | 5,2% |
| 50PLUS | 56 | 5,7% | 6,9% | −1,1 pp | 5,7% |
| Realistisch Papendrecht | 25 | 2,6% | 2,7% | −0,1 pp | 6,5% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Papendrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Nikita de Ruiter (PVV) · 224 stemmen · 22,9% van alle stemmen hier
- Ardjan Boersma (SGP) · 72 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Chris Grimmius (GroenLinks-PvdA) · 55 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Jan Mulder (CDA) · 39 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Ruud Lammers (Onafhankelijk Papendrecht) · 37 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Niels van Heteren (D66) · 37 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Louis van Houtert (50PLUS) · 37 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Anita Stigter (ChristenUnie) · 34 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Dirk Stouthart (VVD) · 33 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Ad Tieleman (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 22 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Angela van Gent (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hendrika Hoekstra (Onafhankelijk Papendrecht) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Karel Spitsbaard (Onafhankelijk Papendrecht) · 17 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Sandra Verdoorn (VVD) · 17 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jaco van Erk (ChristenUnie) · 17 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −5,0 pp minder dan gemiddeld in Papendrecht.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 15 stembureaus: 6,9% van alle geldige stemmen in Papendrecht en 0,0128% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 15 stemmen in Papendrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 869 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 112 |
| Toegelaten kiezers | 981 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 981 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,41% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Papendrecht en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Papendrecht
- Morgensterkerk 1.089 stemmen · PVV 22%
- Dienstencentrum 965 stemmen · PVV 21%
- Prins Florisschool 1.217 stemmen · VVD 25%
- Willem de Zwijger 943 stemmen · PVV 26%
- Openbare Basisschool De Knotwilg 1.612 stemmen · PVV 23%
- De Spil 941 stemmen · PVV 19%
Alle stembureaus in Papendrecht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.