Stembureau De Lage Waard in Papendrecht (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3352 VH · Wijk Molenvliet

Hier waren 515 kiezers toegelaten (4,2% van alle toegelaten kiezers in Papendrecht) en zijn 514 geldige stemmen uitgebracht. PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG werd hier de grootste met 19,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG 102 19,8% 19,8% +0,0 pp 4,2%
CDA 87 16,9% 11,1% +5,8 pp 6,4%
Onafhankelijk Papendrecht 77 15,0% 15,4% −0,5 pp 4,1%
ChristenUnie 63 12,3% 10,7% +1,6 pp 4,9%
VVD 52 10,1% 13,5% −3,3 pp 3,2%
D66 39 7,6% 8,6% −1,0 pp 3,7%
GROENLINKS 36 7,0% 6,5% +0,5 pp 4,5%
PvdA 34 6,6% 6,7% −0,1 pp 4,2%
SGP 24 4,7% 7,6% −3,0 pp 2,6%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Papendrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Arno Janssen (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 42 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  2. Jaco van Erk (ChristenUnie) · 40 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
  3. Ruud Lammers (Onafhankelijk Papendrecht) · 39 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  4. Margré van Wijngaarden (PAPENDRECHTS ALGEMEEN BELANG) · 32 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
  5. Leon van den Dool (CDA) · 30 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  6. Sophia de Keizer (VVD) · 27 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  7. Trijntje van Es (D66) · 23 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  8. Arjan Kosten (SGP) · 19 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  9. Derya Yildiz - Karso (PvdA) · 19 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  10. Corrie Middelkoop - van den Adel (CDA) · 17 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  11. Claudia Stijl (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  12. Karel Spitsbaard (Onafhankelijk Papendrecht) · 14 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  13. Chris Grimmius (GROENLINKS) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  14. Annemarie Verschoor-de Winter (CDA) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Jan Mulder (CDA) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +5,8 pp meer dan gemiddeld in Papendrecht.
  • Qua gewicht is dit het 12e van de 26 stembureaus: 4,2% van alle geldige stemmen in Papendrecht en 0,0075% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 24 stemmen in Papendrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen467
Geldige volmachtbewijzen48
Toegelaten kiezers515
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)516
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,39% van de stembiljetten, tegen 0,43% in Papendrecht en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Papendrecht

Alle stembureaus in Papendrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.