Uitslag per stembureau in Oudewater

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Oudewater 6 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 62,6%. Het zwaarste stembureau, Muziekhuis Oudewater, leverde 22,5% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 64%.

Wat valt op

  • 2 van de 6 stembureaus (33%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
  • 6 stembureaus (100%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,86% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Muziekhuis Oudewater 1.174 Stembiljetten (deels) opnieuw geteld
Het Zalencentrum 1.107 Stembiljetten (deels) opnieuw geteld
Basisschool St. Jozef 1.038 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; stembiljetten (deels) opnieuw geteld
De Wulverhorst 813 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; stembiljetten (deels) opnieuw geteld
Het Cultuurhuis 718 Stembiljetten (deels) opnieuw geteld
De Boezem 360 Stembiljetten (deels) opnieuw geteld

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Muziekhuis Oudewater 3421 CT 1.192 22,7% 1.174 #1 · 22,5% 0,0154% VVD (39%) VVD +4,6 procentpunt 18 (1,5%) 0 (herteld)
Het Zalencentrum 3421 TJ 1.117 21,3% 1.107 #2 · 21,2% 0,0145% VVD (33%) Progressief Oudewater +1,3 procentpunt 10 (0,9%) 0 (herteld)
Basisschool St. Jozef 3421 XL 1.039 19,8% 1.038 #3 · 19,9% 0,0136% VVD (35%) CDA −1,3 procentpunt 2 (0,2%) +1 (herteld)
De Wulverhorst 3421 JD 821 15,6% 813 #4 · 15,6% 0,0107% VVD (28%) VVD −6,0 procentpunt 7 (0,9%) −1 (herteld)
Het Cultuurhuis 3421 KW 723 13,8% 718 #5 · 13,8% 0,0094% VVD (36%) Progressief Oudewater −4,0 procentpunt 5 (0,7%) 0 (herteld)
De Boezem 3467 PK 363 6,9% 360 #6 · 6,9% 0,0047% VVD (29%) VVD −4,9 procentpunt 3 (0,8%) 0 (herteld)

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Oudewater dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Oudewater per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.