Stembureau Hemrik, Dorpshuis in Opsterland (2018)
Postcode 8409 JW · Wijk Hemrik
Hier waren 391 kiezers toegelaten (2,9% van alle toegelaten kiezers in Opsterland) en zijn 387 geldige stemmen uitgebracht. Opsterlands Belang werd hier de grootste met 25,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Opsterlands Belang | 100 | 25,8% | 23,9% | +1,9 pp | 3,1% |
| GROENLINKS-OpsterLanders | 73 | 18,9% | 11,4% | +7,5 pp | 4,7% |
| VVD | 51 | 13,2% | 9,9% | +3,3 pp | 3,8% |
| CDA | 47 | 12,1% | 14,9% | −2,7 pp | 2,3% |
| PvdA | 40 | 10,3% | 12,6% | −2,2 pp | 2,4% |
| D66 | 23 | 5,9% | 5,1% | +0,8 pp | 3,3% |
| FNP | 21 | 5,4% | 4,3% | +1,1 pp | 3,6% |
| BAS | 19 | 4,9% | 6,4% | −1,5 pp | 2,2% |
| ChristenUnie | 13 | 3,4% | 11,6% | −8,3 pp | 0,8% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Opsterland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Elske Beintema (GROENLINKS-OpsterLanders) · 42 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
- Hielke de Vries (VVD) · 37 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Marcel van Opzeeland (Opsterlands Belang) · 25 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Roel Vogelzang (PvdA) · 21 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Jan Quarré (CDA) · 20 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Gea de Vries (Opsterlands Belang) · 15 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- René Koopmans (D66) · 15 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Anko Postma (Opsterlands Belang) · 14 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Wietze Kooistra (CDA) · 14 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Marieke Kuil (GROENLINKS-OpsterLanders) · 13 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Willemijn Bruining (Opsterlands Belang) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Anne Rixt de Haan (Opsterlands Belang) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Klaas de Boer (BAS) · 10 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Janco van der Werf (FNP) · 9 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Gerrit Weening (ChristenUnie) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier −8,3 pp minder dan gemiddeld in Opsterland.
- Qua gewicht is dit het 17e van de 18 stembureaus: 2,9% van alle geldige stemmen in Opsterland en 0,0057% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 35 stemmen in Opsterland komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 351 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 40 |
| Toegelaten kiezers | 391 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 391 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,02% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Opsterland en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Opsterland
- Terwispel, Dorpshuis 448 stemmen · PvdA 23%
- Siegerswoude, Dorpshuis 370 stemmen · ChristenUnie 25%
- Gorredijk, R.K.-kerk 454 stemmen · Opsterlands Belang 24%
- Frieschepalen, De Dobber 490 stemmen · ChristenUnie 42%
- Lippenhuizen, Dorpshuis 586 stemmen · VVD 16%
- Langezwaag, Dorpshuis 681 stemmen · Opsterlands Belang 29%
Alle stembureaus in Opsterland
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.