Stembureau Gorredijk, R.K.-kerk in Opsterland (2025)
Postcode 8401 RV · Wijk Gorredijk
Hier zijn 787 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 28,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 222 | 28,2% | 16,2% | +12,0 pp | 6,9% |
| GroenLinks-PvdA | 99 | 12,6% | 12,2% | +0,4 pp | 4,1% |
| Forum voor Democratie | 87 | 11,1% | 7,2% | +3,9 pp | 6,1% |
| D66 | 78 | 9,9% | 12,5% | −2,5 pp | 3,2% |
| VVD | 74 | 9,4% | 11,9% | −2,5 pp | 3,1% |
| CDA | 66 | 8,4% | 14,4% | −6,0 pp | 2,3% |
| JA21 | 41 | 5,2% | 5,6% | −0,4 pp | 3,7% |
| BBB | 37 | 4,7% | 6,5% | −1,8 pp | 2,9% |
| SP | 14 | 1,8% | 2,2% | −0,4 pp | 3,3% |
| FNP | 13 | 1,7% | 1,7% | −0,0 pp | 3,9% |
| 50PLUS | 12 | 1,5% | 1,2% | +0,3 pp | 5,0% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 1,5% | 1,2% | +0,3 pp | 4,9% |
| ChristenUnie | 10 | 1,3% | 3,7% | −2,4 pp | 1,4% |
| Volt | 6 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 5,2% |
| NSC | 5 | 0,6% | 0,5% | +0,2 pp | 5,6% |
| SGP | 5 | 0,6% | 1,9% | −1,2 pp | 1,4% |
| BVNL | 2 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 3,5% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 10,0% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 7,1% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 5,9% |
| Vrij Verbond | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 25,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Opsterland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +12,0 pp meer dan gemiddeld in Opsterland.
- Qua gewicht is dit het 15e van de 19 stembureaus: 4,0% van alle geldige stemmen in Opsterland en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Opsterland komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Opsterland
- Ureterp, Zorgcentrum De Lijte 837 stemmen · PVV 18%
- Frieschepalen, Dorpshuis De Dobber 719 stemmen · CDA 22%
- Gorredijk, Zorgcentrum De Miente 838 stemmen · VVD 18%
- Terwispel, Us Doarpshûs 675 stemmen · PVV 20%
- Lippenhuizen, MFA It Kobunderhús 855 stemmen · GroenLinks-PvdA 15%
- Hemrik, MFC De Bining 626 stemmen · PVV 20%
Alle stembureaus in Opsterland
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.