Stembureau Gorredijk, R.K.-kerk in Opsterland (2022)
Postcode 8401 RV · Wijk Gorredijk
Hier waren 361 kiezers toegelaten (2,7% van alle toegelaten kiezers in Opsterland) en zijn 359 geldige stemmen uitgebracht. Opsterlands Belang werd hier de grootste met 25,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Opsterlands Belang | 90 | 25,1% | 24,1% | +1,0 pp | 2,9% |
| PvdA | 71 | 19,8% | 12,4% | +7,4 pp | 4,4% |
| FNP | 71 | 19,8% | 15,6% | +4,2 pp | 3,5% |
| VVD | 37 | 10,3% | 9,2% | +1,1 pp | 3,1% |
| CDA | 27 | 7,5% | 12,3% | −4,8 pp | 1,7% |
| D66 | 26 | 7,2% | 6,4% | +0,8 pp | 3,1% |
| GROENLINKS | 26 | 7,2% | 9,4% | −2,1 pp | 2,1% |
| ChristenUnie | 11 | 3,1% | 10,6% | −7,5 pp | 0,8% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Opsterland, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Willemijn Bruining (Opsterlands Belang) · 46 stemmen · 12,8% van alle stemmen hier
- Libbe de Vries (PvdA) · 42 stemmen · 11,7% van alle stemmen hier
- Harm de Jong (FNP) · 39 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
- Wanda Geertsma (VVD) · 23 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Niels de Vries (Opsterlands Belang) · 15 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Mirjam Bergsma (FNP) · 15 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Raquel Garcia Hermida-van der Walle (D66) · 14 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Elske Beintema (GROENLINKS) · 14 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Bareld van der Meer (CDA) · 11 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Jan Metzlar (PvdA) · 11 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Sebastiaan Tenhage (VVD) · 11 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Jaco de Jong (Opsterlands Belang) · 10 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Anja Wiersma (PvdA) · 10 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Thys Kooistra (CDA) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jos van der Veldt (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier −7,5 pp minder dan gemiddeld in Opsterland.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 25 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Opsterland en 0,0052% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 36 stemmen in Opsterland komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 343 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 18 |
| Toegelaten kiezers | 361 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 361 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,55% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Opsterland en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Opsterland
- Siegerswoude, Dorpshuis 361 stemmen · CDA 27%
- Gorredijk, Sportcentrum Kortezwaag 335 stemmen · VVD 22%
- Hemrik, Dorpshuis 387 stemmen · Opsterlands Belang 29%
- Beetsterzwaag, Dorpshuis 328 stemmen · Opsterlands Belang 20%
- Terwispel, Dorpshuis 428 stemmen · FNP 28%
- Ureterp, De Wier 307 stemmen · Opsterlands Belang 26%
Alle stembureaus in Opsterland
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.