Stembureau Parochie Sint Bonifatius in Opmeer (2023)
Postcode 1715 GV · Wijk Spanbroek
Hier zijn 1.144 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 25,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 295 | 25,8% | 25,6% | +0,2 pp | 14,9% |
| VVD | 240 | 21,0% | 18,6% | +2,4 pp | 16,7% |
| Nieuw Sociaal Contract | 156 | 13,6% | 13,5% | +0,2 pp | 14,9% |
| BBB | 107 | 9,4% | 11,0% | −1,6 pp | 12,6% |
| GroenLinks-PvdA | 93 | 8,1% | 9,2% | −1,1 pp | 13,0% |
| D66 | 50 | 4,4% | 4,8% | −0,4 pp | 13,6% |
| CDA | 49 | 4,3% | 4,7% | −0,4 pp | 13,6% |
| Forum voor Democratie | 41 | 3,6% | 2,8% | +0,8 pp | 18,8% |
| SP | 25 | 2,2% | 2,5% | −0,3 pp | 12,8% |
| Volt | 21 | 1,8% | 1,4% | +0,4 pp | 19,3% |
| JA21 | 18 | 1,6% | 1,2% | +0,4 pp | 19,6% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 1,5% | 1,7% | −0,2 pp | 13,0% |
| BVNL / Groep Van Haga | 13 | 1,1% | 1,0% | +0,1 pp | 16,9% |
| 50PLUS | 7 | 0,6% | 0,8% | −0,2 pp | 11,7% |
| SGP | 3 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 23,1% |
| PartijvdSport | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 28,6% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 6,3% |
| ChristenUnie | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 4,3% |
| DENK | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 5,6% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 33,3% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 14,3% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 12,5% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 20,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Opmeer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +2,4 pp meer dan gemiddeld in Opmeer.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 8 stembureaus: 14,8% van alle geldige stemmen in Opmeer en 0,0111% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 7 stemmen in Opmeer komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Opmeer
- 't Kerkhuys 1.224 stemmen · PVV 25%
- Hockeyclub Spire 753 stemmen · PVV 23%
- Gemeentehuis 1.231 stemmen · PVV 31%
- Brandweerkazerne Opmeer 706 stemmen · PVV 31%
- Wijksteunpunt De Lindehof 1.598 stemmen · PVV 22%
- Stichting Theresiahuis 627 stemmen · PVV 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.