Stembureau Hockeyclub Spire in Opmeer (2023)
Postcode 1718 CG · Wijk Hoogwoud
Hier zijn 753 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 23,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 173 | 23,0% | 25,6% | −2,6 pp | 8,7% |
| VVD | 158 | 21,0% | 18,6% | +2,4 pp | 11,0% |
| Nieuw Sociaal Contract | 107 | 14,2% | 13,5% | +0,7 pp | 10,2% |
| GroenLinks-PvdA | 91 | 12,1% | 9,2% | +2,8 pp | 12,7% |
| BBB | 44 | 5,8% | 11,0% | −5,1 pp | 5,2% |
| D66 | 44 | 5,8% | 4,8% | +1,1 pp | 11,9% |
| CDA | 37 | 4,9% | 4,7% | +0,3 pp | 10,2% |
| SP | 26 | 3,5% | 2,5% | +0,9 pp | 13,3% |
| Forum voor Democratie | 22 | 2,9% | 2,8% | +0,1 pp | 10,1% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 1,6% | 1,7% | −0,1 pp | 9,2% |
| Volt | 9 | 1,2% | 1,4% | −0,2 pp | 8,3% |
| JA21 | 8 | 1,1% | 1,2% | −0,1 pp | 8,7% |
| 50PLUS | 6 | 0,8% | 0,8% | +0,0 pp | 10,0% |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,5% | 1,0% | −0,5 pp | 5,2% |
| DENK | 4 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp | 22,2% |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 37,5% |
| SGP | 3 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 23,1% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 6,3% |
| ChristenUnie | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 4,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Opmeer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier −5,1 pp minder dan gemiddeld in Opmeer.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 8 stembureaus: 9,7% van alle geldige stemmen in Opmeer en 0,0073% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 10 stemmen in Opmeer komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Opmeer
- Parochie Sint Bonifatius 1.144 stemmen · PVV 26%
- Brandweerkazerne Opmeer 706 stemmen · PVV 31%
- 't Kerkhuys 1.224 stemmen · PVV 25%
- Stichting Theresiahuis 627 stemmen · PVV 24%
- Gemeentehuis 1.231 stemmen · PVV 31%
- Cafe De Stompe Toren 470 stemmen · BBB 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.