Hoe stemde Ravenswoud in Ooststellingwerf in 2025?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Ravenswoud 302 geldige stemmen uitgebracht (1,8% van alle stemmen in Ooststellingwerf). PVV werd hier de grootste met 24,2%. Vergeleken met heel Ooststellingwerf scoorden PVV (+5,2 pp) en GroenLinks-PvdA (+4,7 pp) hier hoger en CDA (−6,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 73 | 24,2% | 18,9% | +5,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 48 | 15,9% | 11,1% | +4,7 pp |
| D66 | 41 | 13,6% | 11,8% | +1,8 pp |
| VVD | 38 | 12,6% | 12,6% | +0,0 pp |
| BBB | 25 | 8,3% | 7,6% | +0,7 pp |
| CDA | 21 | 7,0% | 13,0% | −6,0 pp |
| Forum voor Democratie | 14 | 4,6% | 8,3% | −3,6 pp |
| JA21 | 14 | 4,6% | 5,3% | −0,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 11 | 3,6% | 1,6% | +2,1 pp |
| SP | 6 | 2,0% | 2,4% | −0,4 pp |
| 50PLUS | 3 | 1,0% | 1,7% | −0,7 pp |
| Volt | 2 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,7% | 0,2% | +0,4 pp |
| BVNL | 1 | 0,3% | 0,3% | +0,1 pp |
| BIJ1 | 1 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 1 | 0,3% | 2,0% | −1,7 pp |
| NSC | 1 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,8% | −0,8 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| SGP | 0 | 0,0% | 1,1% | −1,1 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Ravenswoud
- Ravenswoud, Dorpshuis De Wyken Ravenswoud · 8427 RS · 302 stemmen · PVV 24%
Andere wijken in Ooststellingwerf
- Oosterwolde 5.938 stemmen · PVV 22%
- Appelscha 3.244 stemmen · PVV 19%
- Haulerwijk 2.154 stemmen · PVV 20%
- Donkerbroek 1.222 stemmen · PVV 17%
- Oldeberkoop 1.018 stemmen · D66 16%
- Makkinga 673 stemmen · D66 16%
- Waskemeer 589 stemmen · CDA 22%
- Elsloo 466 stemmen · BBB 19%
- Haule 427 stemmen · BBB 17%
- Langedijke 317 stemmen · D66 17%
- Fochteloo 315 stemmen · BBB 16%
- Nijeberkoop 203 stemmen · PVV 19%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.