Stembureau Haule, Dorpshuis De Mande in Ooststellingwerf
Postcode 8432PL · Wijk Haule
Hier waren 346 kiezers toegelaten (3,0% van alle toegelaten kiezers in Ooststellingwerf) en zijn 343 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 25,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 89 | 25,9% | 16,3% | +9,6 pp | 4,8% |
| GroenLinks-PvdA | 68 | 19,8% | 18,2% | +1,7 pp | 3,3% |
| Vrije Partij Ooststellingwerf | 60 | 17,5% | 18,6% | −1,1 pp | 2,8% |
| ChristenUnie | 35 | 10,2% | 6,2% | +4,0 pp | 5,0% |
| OoststellingwerfsBelang | 25 | 7,3% | 17,3% | −10,0 pp | 1,3% |
| CDA | 25 | 7,3% | 12,6% | −5,3 pp | 1,7% |
| DO | 25 | 7,3% | 4,4% | +2,9 pp | 5,0% |
| D66 | 16 | 4,7% | 6,5% | −1,9 pp | 2,1% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ooststellingwerf, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Bram van 't Klooster (VVD) · 69 stemmen · 20,1% van alle stemmen hier
- Ben Oostra (Vrije Partij Ooststellingwerf) · 31 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Eva Vrolijk (GroenLinks-PvdA) · 25 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Thomas Wiebe Swart (CDA) · 17 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Berend Leistra (ChristenUnie) · 16 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Nicky Pol (DO) · 16 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Rik Berends (GroenLinks-PvdA) · 15 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Pieter Reitsma (OoststellingwerfsBelang) · 14 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Willem Schaaij (ChristenUnie) · 14 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Lisa Edema (GroenLinks-PvdA) · 10 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Monique Verburg (Vrije Partij Ooststellingwerf) · 10 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jan Roelof van Weperen (GroenLinks-PvdA) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ignas Minnema (D66) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Gerbrand van 't Klooster (VVD) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Martie Boersbroek (Vrije Partij Ooststellingwerf) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: OoststellingwerfsBelang haalde hier −10,0 pp minder dan gemiddeld in Ooststellingwerf.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 22 stembureaus: 3,0% van alle geldige stemmen in Ooststellingwerf en 0,0045% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 33 stemmen in Ooststellingwerf komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 304 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 42 |
| Toegelaten kiezers | 346 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 346 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,87% van de stembiljetten, tegen 0,74% in Ooststellingwerf en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ooststellingwerf
- Waskemeer, MFC - Dorpshuis 't Âld Leger 404 stemmen · CDA 24%
- Elsloo, Zaal 't Anker 324 stemmen · VVD 23%
- Haulerwijk, Sinnehiem 430 stemmen · ChristenUnie 24%
- Donkerbroek, Dorpshuis Oan 'e Feart 254 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Oosterwolde, Stellinghaven 473 stemmen · OoststellingwerfsBelang 26%
- Langedijke, Dorpshuis Oons Dörpshuus 242 stemmen · OoststellingwerfsBelang 21%
Alle stembureaus in Ooststellingwerf
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.