Stembureau De Swite in Oost Gelre (2025)
Postcode 7131 ZT · Wijk Lichtenvoorde
Hier zijn 1.514 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 18,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 275 | 18,2% | 20,3% | −2,2 pp | 6,6% |
| PVV | 265 | 17,5% | 14,3% | +3,2 pp | 9,0% |
| D66 | 258 | 17,0% | 14,7% | +2,3 pp | 8,6% |
| VVD | 225 | 14,9% | 17,2% | −2,3 pp | 6,4% |
| JA21 | 121 | 8,0% | 8,0% | +0,0 pp | 7,4% |
| GroenLinks-PvdA | 112 | 7,4% | 6,5% | +0,9 pp | 8,4% |
| Forum voor Democratie | 85 | 5,6% | 4,9% | +0,7 pp | 8,4% |
| BBB | 81 | 5,4% | 7,9% | −2,6 pp | 5,0% |
| 50PLUS | 34 | 2,2% | 1,6% | +0,7 pp | 10,5% |
| SP | 18 | 1,2% | 1,4% | −0,2 pp | 6,4% |
| Partij voor de Dieren | 9 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 6,0% |
| Volt | 8 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp | 5,6% |
| NSC | 7 | 0,5% | 0,6% | −0,1 pp | 6,1% |
| BVNL | 4 | 0,3% | 0,1% | +0,1 pp | 13,3% |
| ChristenUnie | 4 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 7,5% |
| Piratenpartij | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 25,0% |
| DENK | 2 | 0,1% | 0,5% | −0,3 pp | 2,0% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 20,0% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 4,5% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 5,9% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oost Gelre, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +3,2 pp meer dan gemiddeld in Oost Gelre.
- Qua gewicht is dit het 3e van de 18 stembureaus: 7,4% van alle geldige stemmen in Oost Gelre en 0,0146% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 14 stemmen in Oost Gelre komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Oost Gelre
- Den Diek 1.799 stemmen · CDA 20%
- Het Witte Paard 1.513 stemmen · CDA 25%
- Vincentiushuis 1.843 stemmen · CDA 19%
- Gemeentehuis 1.377 stemmen · VVD 21%
- De Schoppe 1.219 stemmen · PVV 22%
- De Mattelier 2 1.203 stemmen · VVD 23%
Alle stembureaus in Oost Gelre
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.