Stembureau Stembureau Restaurant "De Nieuwe Brug" in Ommen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7731 PR · Wijk Ommen

Hier waren 418 kiezers toegelaten (4,6% van alle toegelaten kiezers in Ommen) en zijn 413 geldige stemmen uitgebracht. VOV werd hier de grootste met 24,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VOV 99 24,0% 17,0% +7,0 pp 6,5%
LPO 81 19,6% 23,1% −3,5 pp 3,9%
CDA 80 19,4% 22,7% −3,3 pp 3,9%
ChristenUnie 49 11,9% 16,5% −4,7 pp 3,3%
VVD 46 11,1% 6,2% +5,0 pp 8,3%
D66 32 7,7% 7,0% +0,7 pp 5,1%
PvdA 26 6,3% 7,5% −1,2 pp 3,9%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ommen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Gerrit de Jonge (VOV) · 47 stemmen · 11,4% van alle stemmen hier
  2. Leo Bongers (LPO) · 37 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
  3. Marleen Hemstede (ChristenUnie) · 30 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  4. Erik Veurink (CDA) · 26 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  5. Richard Smits (VVD) · 21 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  6. Douwe Kleinjan (VOV) · 17 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  7. Henri Mors (D66) · 17 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  8. Alice van den Nieuwboer (CDA) · 14 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  9. Hilbert Moerman (PvdA) · 13 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  10. Erik Terpstra (VVD) · 12 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  11. Jos Maessen (ChristenUnie) · 11 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Roosmarijn Wernars (D66) · 11 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  13. Marinus Dunnewind (CDA) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  14. Alice Hemstede (VOV) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  15. Jan Wermink (CDA) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VOV haalde hier +7,0 pp meer dan gemiddeld in Ommen.
  • Qua gewicht is dit het 15e van de 19 stembureaus: 4,6% van alle geldige stemmen in Ommen en 0,0060% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Ommen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen366
Geldige volmachtbewijzen51
Toegelaten kiezers418
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)417
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,96% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Ommen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Ommen

Alle stembureaus in Ommen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.