Stembureau Stembureau Het Baken in Ommen (2022)
Postcode 7731 CK · Wijk Ommen
Hier waren 488 kiezers toegelaten (5,4% van alle toegelaten kiezers in Ommen) en zijn 484 geldige stemmen uitgebracht. ChristenUnie werd hier de grootste met 28,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ChristenUnie | 140 | 28,9% | 16,5% | +12,4 pp | 9,4% |
| CDA | 130 | 26,9% | 22,7% | +4,1 pp | 6,4% |
| VOV | 74 | 15,3% | 17,0% | −1,7 pp | 4,9% |
| LPO | 63 | 13,0% | 23,1% | −10,1 pp | 3,0% |
| PvdA | 35 | 7,2% | 7,5% | −0,2 pp | 5,2% |
| VVD | 21 | 4,3% | 6,2% | −1,8 pp | 3,8% |
| D66 | 21 | 4,3% | 7,0% | −2,7 pp | 3,3% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ommen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marleen Hemstede (ChristenUnie) · 103 stemmen · 21,3% van alle stemmen hier
- Erik Veurink (CDA) · 80 stemmen · 16,5% van alle stemmen hier
- Gerrit de Jonge (VOV) · 34 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Leo Bongers (LPO) · 30 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Hilbert Moerman (PvdA) · 22 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Marinus Dunnewind (CDA) · 14 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Richard Smits (VVD) · 14 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jacqueline Tuinbeek (CDA) · 12 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Alice Hemstede (VOV) · 11 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Alice van den Nieuwboer (CDA) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Gerard Marsman (ChristenUnie) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Roosmarijn Wernars (D66) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Gerrit van Elburg (VOV) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Hans van Lingen (VOV) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Tamar Boeve-Nusselder (LPO) · 6 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +12,4 pp meer dan gemiddeld in Ommen.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 19 stembureaus: 5,4% van alle geldige stemmen in Ommen en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 19 stemmen in Ommen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 444 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 44 |
| Toegelaten kiezers | 488 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 488 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,82% van de stembiljetten, tegen 0,40% in Ommen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ommen
- Stembureau Verenigingsgebouw "De Garve" 566 stemmen · VOV 26%
- Stembureau Kerkelijk Centrum "De Kern" 483 stemmen · LPO 29%
- Stembureau Gemeentehuis Ommen 15 maart 632 stemmen · CDA 22%
- Stembureau Gemeentehuis Ommen 14 maart 468 stemmen · CDA 21%
- Stembureau Jeugdgebouw "De Schakel" 16 maart 641 stemmen · LPO 40%
- Stembureau Restaurant "De Bootsman" 462 stemmen · LPO 31%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.