Uitslag per stembureau in Olst-Wijhe (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Olst-Wijhe 21 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Stembureau Holstohus, leverde 14,2% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 32%.

Bekijk de uitslag per wijk in Olst-Wijhe

Wat valt op

  • 3 van de 21 stembureaus (14%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,85% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Stembureau Holstohus 8121 CM 1.195 14,2% 1.184 #1 · 14,2% 0,0172% Gemeentebelangen Olst-Wijhe (30%) CDA −11,7 procentpunt 12 (1,0%) +1
Stembureau Gemeentehuis Wijhe 8131 BN 833 9,9% 830 #2 · 10,0% 0,0120% Gemeentebelangen Olst-Wijhe (27%) CDA +4,1 procentpunt 3 (0,4%) 0
Stembureau Logtenberg op de Boerhaar 8131 SW 646 7,7% 636 #3 · 7,6% 0,0092% CDA (27%) CDA +6,2 procentpunt 10 (1,5%) 0
Stembureau Vroegstemmen Holstohus 15-03-22 8121 CM 588 7,0% 585 #4 · 7,0% 0,0085% Gemeentebelangen Olst-Wijhe (31%) CDA −6,3 procentpunt 3 (0,5%) 0
Stembureau Eetcafé Boskamp 8121 CX 577 6,9% 573 #5 · 6,9% 0,0083% CDA (32%) CDA +11,6 procentpunt 4 (0,7%) 0
Stembureau Het Wapen van Wesepe 8124 AP 564 6,7% 562 #6 · 6,8% 0,0081% VVD (33%) VVD +16,8 procentpunt 2 (0,4%) 0
Stembureau SPOC-park Wijhe 8131 DP 470 5,6% 463 #7 · 5,6% 0,0067% Gemeentebelangen Olst-Wijhe (28%) PARTIJvdSPORT +4,9 procentpunt 7 (1,5%) 0
Stembureau Vroegstemmen Gemeentehuis 15-03-22 8131 BN 442 5,3% 441 #8 · 5,3% 0,0064% CDA (25%) Gemeentebelangen Olst-Wijhe −8,2 procentpunt 2 (0,5%) +1
Stembureau Stichting 't Langhuus 8131 BA 446 5,3% 440 #9 · 5,3% 0,0064% CDA (29%) CDA +8,6 procentpunt 6 (1,3%) 0
Stembureau Verenigingsgebouw "De Bastiaan" 8121 BM 440 5,2% 438 #10 · 5,3% 0,0064% Gemeentebelangen Olst-Wijhe (31%) CDA −6,8 procentpunt 2 (0,5%) 0
Stembureau Buurthuis Elshof 8131 RR 394 4,7% 391 #11 · 4,7% 0,0057% Gemeentebelangen Olst-Wijhe (28%) PvdA −6,9 procentpunt 3 (0,8%) 0
Stembureau Vroegstemmen Holstohus 14-03-22 8121 CM 366 4,4% 362 #12 · 4,4% 0,0052% Gemeentebelangen Olst-Wijhe (26%) GROENLINKS +6,3 procentpunt 4 (1,1%) 0
Stembureau Buurthuis Den Nul 8121 EJ 346 4,1% 344 #13 · 4,1% 0,0050% Gemeentebelangen Olst-Wijhe (38%) Gemeentebelangen Olst-Wijhe +10,0 procentpunt 3 (0,9%) +1
Stembureau Vroegstemmen Gemeentehuis Wijhe 14-03-22 8131 BN 318 3,8% 317 #14 · 3,8% 0,0046% CDA (26%) Gemeentebelangen Olst-Wijhe −5,7 procentpunt 1 (0,3%) 0
Stembureau Dorpshuis "De Bongerd" 8196 KW 298 3,6% 296 #15 · 3,6% 0,0043% Gemeentebelangen Olst-Wijhe (27%) PvdA −7,0 procentpunt 2 (0,7%) 0
Stembureau Dorpshuis Herxen 8131 PC 231 2,8% 229 #16 · 2,8% 0,0033% VVD (28%) VVD +11,8 procentpunt 2 (0,9%) 0
Stembureau Sporthal "de Hooiberg" 8121 RA 88 1,0% 87 #17 · 1,0% 0,0013% Gemeentebelangen Olst-Wijhe (26%) PvdA +11,1 procentpunt 1 (1,1%) 0
Stembureau "Westhoff" 8198 KP 60 0,7% 58 #18 · 0,7% 0,0008% CDA (34%) CDA +14,0 procentpunt 2 (3,3%) 0
Stembureau 't Weijtendaal 47 0,6% 46 #19 · 0,6% 0,0007% CDA (46%) CDA +25,1 procentpunt 1 (2,1%) 0
Stembureau Averbergen 26 0,3% 25 #20 · 0,3% 0,0004% CDA (48%) – 1 (3,8%) 0
Stembureau Willibrord 14 0,2% 14 #21 · 0,2% 0,0002% CDA (43%) – 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Olst-Wijhe dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Olst-Wijhe per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.