Hoe stemde Midwolda in Oldambt in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Oostwold
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Midwolda 2.129 geldige stemmen uitgebracht (9,0% van alle stemmen in Oldambt). PVV werd hier de grootste met 26,5%. Vergeleken met heel Oldambt scoorden CDA (+5,4 pp) en BBB (+2,8 pp) hier hoger en D66 (−2,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 564 | 26,5% | 27,2% | −0,7 pp |
| CDA | 312 | 14,7% | 9,2% | +5,4 pp |
| VVD | 234 | 11,0% | 13,0% | −2,0 pp |
| GroenLinks-PvdA | 190 | 8,9% | 11,7% | −2,8 pp |
| D66 | 180 | 8,5% | 11,4% | −2,9 pp |
| BBB | 150 | 7,0% | 4,3% | +2,8 pp |
| Forum voor Democratie | 129 | 6,1% | 7,0% | −0,9 pp |
| SP | 90 | 4,2% | 4,7% | −0,5 pp |
| JA21 | 83 | 3,9% | 4,0% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 51 | 2,4% | 1,8% | +0,6 pp |
| SGP | 45 | 2,1% | 0,8% | +1,3 pp |
| 50PLUS | 32 | 1,5% | 1,7% | −0,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 25 | 1,2% | 1,3% | −0,2 pp |
| Volt | 15 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp |
| NSC | 11 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| LP | 5 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 4 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| BVNL | 3 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp |
Stembureaus in Midwolda
- De Schakel Midwolda · 9681 AL · 1.341 stemmen · PVV 26%
- Ons Gebouw Oostwold · 9682 XN · 788 stemmen · PVV 27%
Andere wijken in Oldambt
- Winschoten 11.637 stemmen · PVV 27%
- Scheemda-Heiligerlee 4.081 stemmen · PVV 25%
- Finsterwolde 1.607 stemmen · PVV 30%
- Beerta 1.136 stemmen · PVV 40%
- Westerlee 973 stemmen · PVV 27%
- Nieuwolda 790 stemmen · PVV 23%
- Nieuweschans 756 stemmen · PVV 32%
- Drieborg 327 stemmen · PVV 25%
- Noord 272 stemmen · PVV 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.