Stembureau Kantine SC Scheemda in Oldambt (2022)
Postcode 9679 KM · Wijk Scheemda-Heiligerlee
Hier waren 300 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Oldambt) en zijn 298 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 14,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 43 | 14,4% | 14,7% | −0,3 pp | 2,0% |
| Gemeentebelangen Oldambt | 38 | 12,8% | 13,4% | −0,7 pp | 1,9% |
| CDA | 34 | 11,4% | 6,8% | +4,6 pp | 3,4% |
| SP | 33 | 11,1% | 9,2% | +1,9 pp | 2,4% |
| Partij voor het Noorden | 33 | 11,1% | 10,5% | +0,5 pp | 2,1% |
| VVD | 21 | 7,0% | 9,7% | −2,7 pp | 1,5% |
| D66 | 21 | 7,0% | 5,6% | +1,5 pp | 2,6% |
| Verenigde Communistische Partij | 19 | 6,4% | 9,8% | −3,4 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 18 | 6,0% | 5,0% | +1,0 pp | 2,5% |
| PVV | 18 | 6,0% | 5,9% | +0,2 pp | 2,1% |
| GROENLINKS | 10 | 3,4% | 4,3% | −0,9 pp | 1,6% |
| Oldambt Aktief | 5 | 1,7% | 3,4% | −1,7 pp | 1,0% |
| BVNL | 4 | 1,3% | 1,1% | +0,2 pp | 2,4% |
| 1 | 0,3% | 0,6% | −0,2 pp | 1,2% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Oldambt, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ger Klein (Gemeentebelangen Oldambt) · 22 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Gert Engelkens (PvdA) · 18 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Henriëtte Davelaar (D66) · 18 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Harma Nobbe-Kok (SP) · 17 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Fred Greven (PvdA) · 14 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Jurrie Nieboer (Partij voor het Noorden) · 13 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Tim van Bostelen (CDA) · 13 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Henk Venema (PVV) · 12 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Engel Modderman (Verenigde Communistische Partij) · 11 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Gert Jan Bolt (ChristenUnie) · 9 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Erich Wünker (VVD) · 8 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Alie Pomp-Dijkhuis (Gemeentebelangen Oldambt) · 7 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Janet de Wal (Partij voor het Noorden) · 6 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Astrid van der Burg-Klooster (CDA) · 6 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Willie de Boer-Barten (ChristenUnie) · 5 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +4,6 pp meer dan gemiddeld in Oldambt.
- Qua gewicht is dit het 27e van de 34 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Oldambt en 0,0043% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 49 stemmen in Oldambt komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 258 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 42 |
| Toegelaten kiezers | 300 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 300 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,67% van de stembiljetten, tegen 0,61% in Oldambt en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Oldambt
- Leger des Heils 14-03-2022 303 stemmen · PvdA 15%
- Kantine Lubbert Bruins Sportpark 248 stemmen · Verenigde Communistische Partij 15%
- Tennishal Hoorntjesweg 306 stemmen · PvdA 16%
- Kantine vv Oldambtster Boys 193 stemmen · Verenigde Communistische Partij 20%
- MFC De Hardenberg 352 stemmen · Verenigde Communistische Partij 20%
- Brede school De Meerkant 15-03-2022 123 stemmen · Verenigde Communistische Partij 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.