Stembureau Dorpshuis "Horsterhoek" in Nunspeet (2023)
Postcode 8076 RC · Wijk Elspeet-Vierhouten
Hier zijn 508 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 21,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 109 | 21,5% | 10,6% | +10,9 pp | 5,4% |
| PVV | 99 | 19,5% | 21,0% | −1,5 pp | 2,5% |
| GroenLinks-PvdA | 72 | 14,2% | 5,2% | +8,9 pp | 7,2% |
| Nieuw Sociaal Contract | 65 | 12,8% | 11,4% | +1,4 pp | 3,0% |
| SGP | 32 | 6,3% | 23,7% | −17,4 pp | 0,7% |
| BBB | 27 | 5,3% | 5,8% | −0,5 pp | 2,4% |
| D66 | 23 | 4,5% | 2,4% | +2,1 pp | 5,0% |
| Partij voor de Dieren | 16 | 3,1% | 0,8% | +2,3 pp | 10,1% |
| ChristenUnie | 15 | 3,0% | 8,9% | −5,9 pp | 0,9% |
| CDA | 11 | 2,2% | 4,4% | −2,3 pp | 1,3% |
| Forum voor Democratie | 10 | 2,0% | 1,9% | +0,1 pp | 2,8% |
| SP | 10 | 2,0% | 1,3% | +0,6 pp | 3,9% |
| Volt | 8 | 1,6% | 0,6% | +1,0 pp | 7,0% |
| 50PLUS | 6 | 1,2% | 0,2% | +1,0 pp | 15,8% |
| BVNL / Groep Van Haga | 2 | 0,4% | 0,3% | +0,0 pp | 3,0% |
| BIJ1 | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 4,3% |
| JA21 | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,8% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,2% | 0,0% | +0,1 pp | 11,1% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nunspeet, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −17,4 pp minder dan gemiddeld in Nunspeet.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 19 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Nunspeet en 0,0049% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 38 stemmen in Nunspeet komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Nunspeet
- Clubhuis VV Nunspeet 521 stemmen · SGP 17%
- Chr. Gereformeerde Dorpskerk 557 stemmen · SGP 31%
- Gemeentehuis II 761 stemmen · PVV 21%
- Het Venster 917 stemmen · PVV 23%
- Gemeentehuis I 958 stemmen · VVD 17%
- De Veluwse Heuvel 994 stemmen · SGP 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.