Stembureau Locatie Brede School Oude Landen in Nuenen, Gerwen en Nederwetten (2018)
Postcode 5673 PS · Wijk Nuenen
Hier waren 1.458 kiezers toegelaten (12,8% van alle toegelaten kiezers in Nuenen, Gerwen en Nederwetten) en zijn 1.427 geldige stemmen uitgebracht. W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind werd hier de grootste met 30,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind | 433 | 30,3% | 28,5% | +1,8 pp | 13,6% |
| VVD | 241 | 16,9% | 15,0% | +1,9 pp | 14,4% |
| D66 | 193 | 13,5% | 9,9% | +3,6 pp | 17,4% |
| GROENLINKS | 136 | 9,5% | 10,3% | −0,8 pp | 11,7% |
| PvdA | 129 | 9,0% | 10,0% | −0,9 pp | 11,6% |
| CDA | 100 | 7,0% | 8,5% | −1,5 pp | 10,5% |
| SP | 80 | 5,6% | 5,8% | −0,2 pp | 12,3% |
| Nuenens Belang | 47 | 3,3% | 3,9% | −0,6 pp | 10,7% |
| Lijst Pijs | 40 | 2,8% | 4,0% | −1,2 pp | 9,0% |
| Combinatie Nuenen c.a. | 28 | 2,0% | 4,1% | −2,1 pp | 6,1% |
| Blanco | 28 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nuenen, Gerwen en Nederwetten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gaby Scholder-Penders (VVD) · 175 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Ralf Stultiens (W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind) · 166 stemmen · 11,6% van alle stemmen hier
- Bertje van Stiphout-van Keulen (D66) · 103 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Jan Wesenbeek (PvdA) · 89 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Erik Groothoff (CDA) · 64 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Boudewijn Wilmar (GROENLINKS) · 57 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Tineke Wieringa (GROENLINKS) · 47 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- John Geven (W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind) · 42 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jacques Leemans (Nuenens Belang) · 39 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- H.J.M. Kranen (SP) · 38 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Hans Pijs (Lijst Pijs) · 37 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Paul Smilde (D66) · 36 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Anneke Coolen-Pero (D66) · 31 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Erik-Jan Post (W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind) · 22 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Hans Spijkerman (VVD) · 22 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +3,6 pp meer dan gemiddeld in Nuenen, Gerwen en Nederwetten.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 14 stembureaus: 12,8% van alle geldige stemmen in Nuenen, Gerwen en Nederwetten en 0,0211% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 8 stemmen in Nuenen, Gerwen en Nederwetten komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.312 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 146 |
| Toegelaten kiezers | 1.458 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.458 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 31 (2,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 2,13% van de stembiljetten, tegen 1,97% in Nuenen, Gerwen en Nederwetten en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Nuenen, Gerwen en Nederwetten
- BS De Dassenburcht 1.095 stemmen · W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind 28%
- Het Klooster Raadszaal 1.072 stemmen · W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind 31%
- BS De Nieuwe Linde 1.019 stemmen · W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind 30%
- Gemeenschapshuis D'n Heuvel 963 stemmen · W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind 32%
- Brede school De Wentelwiek 907 stemmen · W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind 24%
- Gasterij Jo van Dijkhof 860 stemmen · W70 Nuenen Gerwen Nederwetten Eeneind 29%
Alle stembureaus in Nuenen, Gerwen en Nederwetten
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.