Hoe stemde Peize in Noordenveld in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Altena

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Peize 3.680 geldige stemmen uitgebracht (17,0% van alle stemmen in Noordenveld). D66 werd hier de grootste met 21,9%. Vergeleken met heel Noordenveld scoorden GroenLinks-PvdA (+5,5 pp) en D66 (+3,7 pp) hier hoger en CDA (−3,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 805 21,9% 18,2% +3,7 pp
GroenLinks-PvdA 792 21,5% 16,0% +5,5 pp
VVD 514 14,0% 15,7% −1,7 pp
PVV 481 13,1% 14,3% −1,2 pp
CDA 302 8,2% 11,5% −3,3 pp
BBB 149 4,0% 4,6% −0,6 pp
JA21 135 3,7% 4,2% −0,5 pp
Forum voor Democratie 133 3,6% 4,6% −1,0 pp
SP 88 2,4% 2,6% −0,2 pp
Volt 67 1,8% 1,0% +0,9 pp
Partij voor de Dieren 67 1,8% 1,5% +0,3 pp
ChristenUnie 63 1,7% 2,7% −1,0 pp
50PLUS 41 1,1% 1,5% −0,4 pp
SGP 17 0,5% 0,6% −0,1 pp
NSC 11 0,3% 0,4% −0,1 pp
FNP 3 0,1% 0,2% −0,1 pp
Vrede voor Dieren 3 0,1% 0,2% −0,1 pp
LP 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
BVNL 3 0,1% 0,2% −0,1 pp
DENK 2 0,1% 0,1% −0,1 pp
BIJ1 1 0,0% 0,1% −0,0 pp

Stembureaus in Peize

Andere wijken in Noordenveld

  • Roden 12.192 stemmen · D66 18%
  • Norg 4.711 stemmen · VVD 18%
  • Roden 512 stemmen · PVV 20%

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Noordenveld · Alle stembureaus