Stembureau Ontmoetingscentrum de Brinkhof 15-03-2022 in Noordenveld (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 9331 AA · Wijk Norg

Hier waren 460 kiezers toegelaten (3,0% van alle toegelaten kiezers in Noordenveld) en zijn 457 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelangen Noordenveld werd hier de grootste met 41,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Gemeentebelangen Noordenveld 191 41,8% 39,1% +2,7 pp 3,2%
LGN 75 16,4% 15,7% +0,7 pp 3,2%
VVD 64 14,0% 8,8% +5,2 pp 4,8%
PvdA 49 10,7% 11,5% −0,8 pp 2,8%
GROENLINKS 26 5,7% 9,2% −3,5 pp 1,9%
D66 19 4,2% 4,3% −0,1 pp 2,9%
CDA 18 3,9% 5,4% −1,5 pp 2,2%
ChristenUnie 15 3,3% 6,1% −2,8 pp 1,6%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Noordenveld, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Kirsten Ipema (Gemeentebelangen Noordenveld) · 73 stemmen · 16,0% van alle stemmen hier
  2. Femke Wolthuis (LGN) · 51 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
  3. Rikus Koopman (Gemeentebelangen Noordenveld) · 49 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
  4. Nanda Emmens (VVD) · 31 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  5. Alex Wekema (PvdA) · 22 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  6. Robert Meijer (VVD) · 19 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  7. Anita van der Noord (GROENLINKS) · 14 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Jos Darwinkel (Gemeentebelangen Noordenveld) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  9. Roy Slachter (Gemeentebelangen Noordenveld) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Astrid Westra -Wagena (CDA) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  11. Frederik van Lookeren Campagne (D66) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  12. Hans Strik (Gemeentebelangen Noordenveld) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Wietze de Wind (PvdA) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Hendrik Smeenge (Gemeentebelangen Noordenveld) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Tineke Nieboer (LGN) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +5,2 pp meer dan gemiddeld in Noordenveld.
  • Qua gewicht is dit het 14e van de 27 stembureaus: 3,0% van alle geldige stemmen in Noordenveld en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 33 stemmen in Noordenveld komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen410
Geldige volmachtbewijzen50
Toegelaten kiezers460
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)460
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,65% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Noordenveld en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Noordenveld

Alle stembureaus in Noordenveld

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.