Stembureau cafe het Rode Hert in Noordenveld (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 9315 PB · Wijk Roden

Hier waren 404 kiezers toegelaten (2,7% van alle toegelaten kiezers in Noordenveld) en zijn 400 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelangen Noordenveld werd hier de grootste met 45,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Gemeentebelangen Noordenveld 180 45,0% 39,1% +5,9 pp 3,1%
GROENLINKS 69 17,3% 9,2% +8,1 pp 5,0%
LGN 46 11,5% 15,7% −4,2 pp 1,9%
PvdA 40 10,0% 11,5% −1,5 pp 2,3%
D66 22 5,5% 4,3% +1,2 pp 3,4%
VVD 17 4,3% 8,8% −4,6 pp 1,3%
CDA 13 3,3% 5,4% −2,2 pp 1,6%
ChristenUnie 13 3,3% 6,1% −2,8 pp 1,4%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Noordenveld, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Kirsten Ipema (Gemeentebelangen Noordenveld) · 40 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
  2. Rina Jansma (Gemeentebelangen Noordenveld) · 31 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
  3. Tineke Nieboer (LGN) · 25 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  4. Tineke Veldhuis (GROENLINKS) · 22 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. Bertus Jan Epema (GROENLINKS) · 21 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  6. Roelof Blomsma (Gemeentebelangen Noordenveld) · 18 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  7. Hendrik Smeenge (Gemeentebelangen Noordenveld) · 16 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  8. Jos Darwinkel (Gemeentebelangen Noordenveld) · 15 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  9. Alex Wekema (PvdA) · 13 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  10. Oeds Keizer (PvdA) · 12 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  11. Anita van der Noord (GROENLINKS) · 12 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  12. Richard Veurman (Gemeentebelangen Noordenveld) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  13. Jeroen Kruims (Gemeentebelangen Noordenveld) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  14. Robert Meijer (VVD) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  15. Gerbrant Fennema (D66) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +8,1 pp meer dan gemiddeld in Noordenveld.
  • Qua gewicht is dit het 16e van de 27 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Noordenveld en 0,0058% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 38 stemmen in Noordenveld komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen361
Geldige volmachtbewijzen43
Toegelaten kiezers404
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)404
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,99% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Noordenveld en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Noordenveld

Alle stembureaus in Noordenveld

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.