Uitslag per stembureau in Noardeast-Fryslân (2025)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 telde Noardeast-Fryslân 45 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 81,8%. Het zwaarste stembureau, Zalencentrum De Colle in Campus Kollum, leverde 4,1% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 12%.
Bekijk de uitslag per wijk in Noardeast-Fryslân
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Zalencentrum De Colle in Campus Kollum 4,1% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Dorpshuis De Tarin 0,4% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Dorpshuis De Bosk Sweagerbosk PVV +15,3 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Zalencentrum De Colle in Campus Kollum 9291 BS | 1.216 | #1 · 4,1% | 0,0117% | CDA (22%) | VVD +3,6 procentpunt |
| Gemeentehuis Dokkum 9101 LP | 1.202 | #2 · 4,1% | 0,0116% | CDA (17%) | D66 +5,7 procentpunt |
| Bibliotheek Dokkum 9101 EZ | 1.154 | #3 · 3,9% | 0,0111% | CDA (23%) | PVV −5,0 procentpunt |
| Woonzorg Centrum Foswert 9172 PS | 1.136 | #4 · 3,9% | 0,0109% | CDA (22%) | PVV −2,5 procentpunt |
| Kindcentrum Vivensa 9101 WB | 1.106 | #5 · 3,8% | 0,0106% | CDA (25%) | PVV −9,6 procentpunt |
| Rehoboth Gemeente 9101 AB | 1.060 | #6 · 3,6% | 0,0102% | CDA (28%) | CDA +6,9 procentpunt |
| MFC It Trefpunt 9074 CZ | 1.036 | #7 · 3,5% | 0,0100% | PVV (20%) | CDA −2,0 procentpunt |
| De Rank 9101 DG | 991 | #8 · 3,4% | 0,0095% | CDA (21%) | BBB −3,4 procentpunt |
| Pro Rege Kollum 9291 EM | 988 | #9 · 3,4% | 0,0095% | CDA (26%) | CDA +5,2 procentpunt |
| Dorpshuis De Trije Doarpen 9298 JP | 965 | #10 · 3,3% | 0,0093% | PVV (27%) | PVV +7,3 procentpunt |
| MFC Het Spectrum 9111 HH | 961 | #11 · 3,3% | 0,0092% | PVV (19%) | GroenLinks-PvdA +2,4 procentpunt |
| verpleeghuis De Waadwente 9101 DA | 954 | #12 · 3,2% | 0,0092% | CDA (29%) | CDA +8,5 procentpunt |
| 't Sintrum 9151 KN | 951 | #13 · 3,2% | 0,0091% | PVV (28%) | PVV +7,7 procentpunt |
| Baptistengemeente 'De Thuishaven' Kollumersweach 9298 PT | 914 | #14 · 3,1% | 0,0088% | PVV (25%) | PVV +5,3 procentpunt |
| Kindcentrum Kollum 9291 AX | 911 | #15 · 3,1% | 0,0088% | PVV (21%) | D66 +3,1 procentpunt |
| Doarpshûs De Nije Tille 9073 HG | 879 | #16 · 3,0% | 0,0084% | PVV (23%) | VVD −2,8 procentpunt |
| MFA de Dobbe 9133 MA | 821 | #17 · 2,8% | 0,0079% | PVV (25%) | PVV +4,4 procentpunt |
| Dorpshuis Tunawerth 9145 SE | 810 | #18 · 2,7% | 0,0078% | PVV (23%) | CDA −3,2 procentpunt |
| Sporthal de Doelstien 9101 VP | 712 | #19 · 2,4% | 0,0068% | CDA (26%) | PVV −6,0 procentpunt |
| Basisschool Nynke van Hichtum 9101 XN | 704 | #20 · 2,4% | 0,0068% | PVV (30%) | PVV +9,8 procentpunt |
| Kantine VV Kollum 9291 HM | 651 | #21 · 2,2% | 0,0063% | PVV (25%) | PVV +4,9 procentpunt |
| ROC Firda 9101 CZ | 630 | #22 · 2,1% | 0,0061% | CDA (27%) | PVV −9,7 procentpunt |
| Offingaburg 9074 DV | 609 | #23 · 2,1% | 0,0059% | PVV (20%) | BBB +3,1 procentpunt |
| M.F.C. De Tredder Westergeast 9295 KC | 602 | #24 · 2,0% | 0,0058% | PVV (29%) | PVV +8,6 procentpunt |
| M.F.C. Hústerwâld Aldwâld 9294 KP | 587 | #25 · 2,0% | 0,0056% | PVV (23%) | Forum voor Democratie +5,1 procentpunt |
| Dorpshuis De Terp 9137 RW | 584 | #26 · 2,0% | 0,0056% | CDA (25%) | GroenLinks-PvdA −4,4 procentpunt |
| Dorpshuis De Jister 9131 KM | 574 | #27 · 1,9% | 0,0055% | PVV (24%) | BBB +6,4 procentpunt |
| verzorgingshuis De Skûle 9123 JZ | 565 | #28 · 1,9% | 0,0054% | CDA (26%) | CDA +5,1 procentpunt |
| MFC Fjildsicht 9171 LM | 523 | #29 · 1,8% | 0,0050% | PVV (20%) | VVD −5,0 procentpunt |
| Dorpshuis Toutenburg Burum 9851 AR | 508 | #30 · 1,7% | 0,0049% | CDA (22%) | PVV −5,2 procentpunt |
| Dorpshuis d' Ald Skoalle 9147 BM | 456 | #31 · 1,5% | 0,0044% | CDA (22%) | BBB +5,3 procentpunt |
| Dorpshuis De Bosk Sweagerbosk 9299 HT | 428 | #32 · 1,5% | 0,0041% | PVV (36%) | PVV +15,3 procentpunt |
| Lokaal bij de PKN-kerk 9132 LT | 344 | #33 · 1,2% | 0,0033% | PVV (24%) | CDA −7,9 procentpunt |
| Dorpshuis 't Trefpunt Kollumerpomp 9293 LL | 316 | #34 · 1,1% | 0,0030% | CDA (24%) | BBB +3,2 procentpunt |
| Nij Sion 9138 TB | 307 | #35 · 1,0% | 0,0030% | CDA (22%) | VVD −4,9 procentpunt |
| Dorpshuis De Schans Munnekezijl 9853 PH | 304 | #36 · 1,0% | 0,0029% | PVV (30%) | PVV +9,8 procentpunt |
| Lokaal De Wynroas 9142 VT | 302 | #37 · 1,0% | 0,0029% | CDA (17%) | PVV −4,3 procentpunt |
| Doarpshûs De Fjouwer 9175 GH | 258 | #38 · 0,9% | 0,0025% | BBB (21%) | BBB +14,7 procentpunt |
| Dorpshuis De Nije Pôle 9155 AM | 242 | #39 · 0,8% | 0,0023% | BBB (20%) | BBB +13,6 procentpunt |
| Dorpshuis De Terpring 9153 BR | 240 | #40 · 0,8% | 0,0023% | PVV (20%) | CDA −10,3 procentpunt |
| Lokaal De Gearkomst 9134 NM | 238 | #41 · 0,8% | 0,0023% | CDA (25%) | PVV −4,2 procentpunt |
| Dorpshuis De Nespel 9143 WG | 219 | #42 · 0,7% | 0,0021% | PVV (29%) | PVV +8,6 procentpunt |
| Dorpshuis De Pipenâle 9141 VH | 199 | #43 · 0,7% | 0,0019% | PVV (25%) | CDA −5,7 procentpunt |
| De Stikel 9135 PN | 169 | #44 · 0,6% | 0,0016% | CDA (22%) | D66 −7,2 procentpunt |
| Dorpshuis De Tarin 9125 EG | 131 | #45 · 0,4% | 0,0013% | CDA (17%) | PVV −7,2 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Noardeast-Fryslân per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.