Hoe stemde Waterland in Nissewaard?
Met stembureaus in onder meer: Middengebied, Egel- en Salamanderveen, Snoekenveen
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 3 stembureaus in Waterland 2.199 geldige stemmen uitgebracht (7,3% van alle stemmen in Nissewaard). ONS werd hier de grootste met 19,3%. Vergeleken met heel Nissewaard scoorden VOOR Nissewaard (+3,5 pp) en PvdA (+1,8 pp) hier hoger en ONS (−5,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| ONS | 425 | 19,3% | 24,4% | −5,0 pp |
| VOOR Nissewaard | 359 | 16,3% | 12,8% | +3,5 pp |
| PvdA | 245 | 11,1% | 9,3% | +1,8 pp |
| PVV | 191 | 8,7% | 7,9% | +0,8 pp |
| Forum voor Democratie | 182 | 8,3% | 8,5% | −0,3 pp |
| Nissewaard Lokaal | 158 | 7,2% | 8,2% | −1,1 pp |
| Hardt voor Nissewaard | 141 | 6,4% | 5,8% | +0,7 pp |
| PJN | 130 | 5,9% | 4,6% | +1,3 pp |
| VVD | 92 | 4,2% | 5,5% | −1,3 pp |
| SP | 81 | 3,7% | 2,5% | +1,2 pp |
| GROENLINKS | 70 | 3,2% | 2,1% | +1,1 pp |
| ChristenUnie-SGP | 61 | 2,8% | 2,6% | +0,2 pp |
| CDA | 53 | 2,4% | 5,0% | −2,6 pp |
| BELANG VAN NISSEWAARD | 11 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| Blanco en ongeldig | 9 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Waterland
- Wijkcentrum Waterland Middengebied · 3205 EM · 1.002 stemmen · VOOR Nissewaard 19%
- School De Duif Egel- en Salamanderveen · 3205 TG · 765 stemmen · ONS 21%
- School De Duif Snoekenveen · 3205 CK · 432 stemmen · ONS 19%
Andere wijken in Nissewaard
- Maaswijk 4.489 stemmen · ONS 27%
- De Akkers 3.085 stemmen · ONS 18%
- Zuidland 2.793 stemmen · ONS 31%
- Centrum 2.461 stemmen · ONS 22%
- Vogelenzang 2.064 stemmen · ONS 21%
- De Elementen 1.734 stemmen · ONS 31%
- Groenewoud 1.374 stemmen · ONS 20%
- Schenkel 1.259 stemmen · ONS 26%
- Sterrenkwartier 1.252 stemmen · ONS 24%
- Schiekamp 1.230 stemmen · ONS 25%
- Heenvliet 1.082 stemmen · ONS 31%
- Hoogwerf 1.077 stemmen · ONS 21%
- Hekelingen 927 stemmen · ONS 29%
- Geervliet 767 stemmen · ONS 36%
- De Hoek 700 stemmen · ONS 20%
- Abbenbroek 660 stemmen · Nissewaard Lokaal 24%
- Vierambachten 429 stemmen · ONS 18%
- Simonshaven 322 stemmen · ONS 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.