Hoe stemde Maaswijk in Nissewaard?
Met stembureaus in onder meer: Maaswijk-Noordoost, Maaswijk-Noordwest, Maaswijk-Zuidwest, Maaswijktuinen
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 5 stembureaus in Maaswijk 4.489 geldige stemmen uitgebracht (15,0% van alle stemmen in Nissewaard). ONS werd hier de grootste met 27,1%. Vergeleken met heel Nissewaard scoorden ONS (+2,7 pp) en VOOR Nissewaard (+2,4 pp) hier hoger en CDA (−1,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| ONS | 1.216 | 27,1% | 24,4% | +2,7 pp |
| VOOR Nissewaard | 685 | 15,3% | 12,8% | +2,4 pp |
| Forum voor Democratie | 413 | 9,2% | 8,5% | +0,7 pp |
| PVV | 367 | 8,2% | 7,9% | +0,3 pp |
| PvdA | 348 | 7,8% | 9,3% | −1,6 pp |
| VVD | 313 | 7,0% | 5,5% | +1,5 pp |
| Nissewaard Lokaal | 287 | 6,4% | 8,2% | −1,9 pp |
| PJN | 238 | 5,3% | 4,6% | +0,7 pp |
| Hardt voor Nissewaard | 222 | 4,9% | 5,8% | −0,8 pp |
| CDA | 139 | 3,1% | 5,0% | −1,9 pp |
| GROENLINKS | 87 | 1,9% | 2,1% | −0,2 pp |
| SP | 77 | 1,7% | 2,5% | −0,8 pp |
| ChristenUnie-SGP | 74 | 1,6% | 2,6% | −0,9 pp |
| BELANG VAN NISSEWAARD | 23 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| Blanco en ongeldig | 20 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Maaswijk
- School Annie MG Schmidt Maaswijk-Noordoost · 3207 WB · 1.130 stemmen · ONS 29%
- Wijkcentrum Maaswijk Maaswijk-Noordwest · 3207 EJ · 981 stemmen · ONS 24%
- Gymzaal Anne Frankstraat Maaswijk-Zuidwest · 3207 GA · 947 stemmen · ONS 29%
- Sporthal Maaswijk Maaswijktuinen · 3207 JZ · 795 stemmen · ONS 27%
- Zomertuinen/De Es Maaswijktuinen · 3203 LH · 636 stemmen · ONS 26%
Andere wijken in Nissewaard
- De Akkers 3.085 stemmen · ONS 18%
- Zuidland 2.793 stemmen · ONS 31%
- Centrum 2.461 stemmen · ONS 22%
- Waterland 2.199 stemmen · ONS 19%
- Vogelenzang 2.064 stemmen · ONS 21%
- De Elementen 1.734 stemmen · ONS 31%
- Groenewoud 1.374 stemmen · ONS 20%
- Schenkel 1.259 stemmen · ONS 26%
- Sterrenkwartier 1.252 stemmen · ONS 24%
- Schiekamp 1.230 stemmen · ONS 25%
- Heenvliet 1.082 stemmen · ONS 31%
- Hoogwerf 1.077 stemmen · ONS 21%
- Hekelingen 927 stemmen · ONS 29%
- Geervliet 767 stemmen · ONS 36%
- De Hoek 700 stemmen · ONS 20%
- Abbenbroek 660 stemmen · Nissewaard Lokaal 24%
- Vierambachten 429 stemmen · ONS 18%
- Simonshaven 322 stemmen · ONS 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.