Stembureau Jan Broekhuishal stadhuis in Nissewaard (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 868 kiezers toegelaten (3,0% van alle toegelaten kiezers in Nissewaard) en zijn 856 geldige stemmen uitgebracht. ONS werd hier de grootste met 26,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
ONS 228 26,6% 27,6% −1,0 pp 2,9%
PvdA 137 16,0% 13,5% +2,5 pp 3,5%
Nissewaard Lokaal 106 12,4% 11,7% +0,6 pp 3,1%
PVV 95 11,1% 10,5% +0,6 pp 3,1%
VOOR Nissewaard 61 7,1% 8,4% −1,3 pp 2,5%
PJN 42 4,9% 3,8% +1,1 pp 3,8%
VVD 40 4,7% 6,5% −1,8 pp 2,1%
GROENLINKS 36 4,2% 3,6% +0,6 pp 3,5%
CDA 35 4,1% 4,9% −0,8 pp 2,5%
BELANG VAN NISSEWAARD 32 3,7% 4,7% −0,9 pp 2,4%
ChristenUnie-SGP 31 3,6% 3,7% −0,1 pp 2,9%
LieverLinks 13 1,5% 1,2% +0,3 pp 3,8%
Blanco7Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig5Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Martijn Hamerslag (ONS) · 85 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
  2. Anita Verweij-Talboom (PVV) · 75 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
  3. Chris Hottentot (Nissewaard Lokaal) · 60 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  4. Wouter Struijk (PvdA) · 57 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  5. Jan Willem Mijnans (ONS) · 38 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  6. Igor Bal (VVD) · 28 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  7. Vera Bik (GROENLINKS) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  8. Pieter Verhoog (CDA) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  9. Bernhard Tebrugge (ChristenUnie-SGP) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  10. Stephan van Uden (VOOR Nissewaard) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Fred Kegel (VOOR Nissewaard) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  12. Peter van der Velden (BELANG VAN NISSEWAARD) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  13. Léon Soeterboek (ONS) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  14. Elaine van Halderen (ONS) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  15. Joanne Cijntje (PvdA) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +2,5 pp meer dan gemiddeld in Nissewaard.
  • Qua gewicht is dit het 4e van de 58 stembureaus: 3,0% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0124% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 34 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen779
Geldige volmachtbewijzen89
Toegelaten kiezers868
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)868
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig12 (1,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,38% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Nissewaard en 0,55% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Nissewaard

Alle stembureaus in Nissewaard

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.