Stembureau Elementenhuis in Nissewaard (2022)
Hier waren 1.024 kiezers toegelaten (3,5% van alle toegelaten kiezers in Nissewaard) en zijn 1.023 geldige stemmen uitgebracht. ONS werd hier de grootste met 39,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| ONS | 401 | 39,2% | 27,6% | +11,6 pp | 5,0% |
| Nissewaard Lokaal | 129 | 12,6% | 11,7% | +0,9 pp | 3,8% |
| PvdA | 124 | 12,1% | 13,5% | −1,3 pp | 3,2% |
| PVV | 83 | 8,1% | 10,5% | −2,4 pp | 2,7% |
| VOOR Nissewaard | 80 | 7,8% | 8,4% | −0,6 pp | 3,3% |
| VVD | 77 | 7,5% | 6,5% | +1,1 pp | 4,1% |
| PJN | 29 | 2,8% | 3,8% | −0,9 pp | 2,7% |
| CDA | 24 | 2,3% | 4,9% | −2,5 pp | 1,7% |
| GROENLINKS | 23 | 2,2% | 3,6% | −1,3 pp | 2,2% |
| BELANG VAN NISSEWAARD | 22 | 2,2% | 4,7% | −2,5 pp | 1,6% |
| ChristenUnie-SGP | 19 | 1,9% | 3,7% | −1,9 pp | 1,8% |
| LieverLinks | 12 | 1,2% | 1,2% | −0,0 pp | 3,5% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nissewaard, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Martijn Hamerslag (ONS) · 139 stemmen · 13,6% van alle stemmen hier
- Jan Willem Mijnans (ONS) · 72 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Chris Hottentot (Nissewaard Lokaal) · 69 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Anita Verweij-Talboom (PVV) · 63 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Wouter Struijk (PvdA) · 53 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Igor Bal (VVD) · 45 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Elaine van Halderen (ONS) · 43 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Pieter de Vos (ONS) · 34 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Stephan van Uden (VOOR Nissewaard) · 25 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Willem Heijdacker (PvdA) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Pieter Verhoog (CDA) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Vera Bik (GROENLINKS) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Dorothé Kieboom (PvdA) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Hanneke Stengs-Nijhof (PvdA) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Koos Smeding (Nissewaard Lokaal) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ONS haalde hier +11,6 pp meer dan gemiddeld in Nissewaard.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 58 stembureaus: 3,5% van alle geldige stemmen in Nissewaard en 0,0148% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 28 stemmen in Nissewaard komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 926 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 98 |
| Toegelaten kiezers | 1.024 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.024 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,10% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Nissewaard en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Nissewaard
- Jongerencentrum Maaswijk 1.070 stemmen · ONS 28%
- Jongerencentrum Maaswijk 901 stemmen · ONS 28%
- Jan Broekhuishal stadhuis 856 stemmen · ONS 27%
- Jongerencentrum Maaswijk 789 stemmen · ONS 30%
- Gymzaal Verdilaan 788 stemmen · ONS 26%
- Dorpshuis Hekelingen 771 stemmen · ONS 33%
Alle stembureaus in Nissewaard
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.