Stembureau Stembureau SBO De Evenaar in Nieuwegein (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 3437 WN · Wijk Batau Noord

Hier zijn 1.545 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 22,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 344 22,3% 19,5% +2,8 pp 4,6%
D66 256 16,6% 17,2% −0,7 pp 3,9%
VVD 212 13,7% 13,7% −0,0 pp 4,1%
GroenLinks-PvdA 194 12,6% 13,5% −1,0 pp 3,8%
CDA 141 9,1% 10,0% −0,8 pp 3,7%
JA21 120 7,8% 6,2% +1,6 pp 5,1%
Forum voor Democratie 76 4,9% 4,5% +0,4 pp 4,4%
SP 37 2,4% 2,0% +0,4 pp 5,0%
DENK 35 2,3% 3,3% −1,0 pp 2,8%
Partij voor de Dieren 35 2,3% 2,0% +0,3 pp 4,6%
50PLUS 29 1,9% 2,0% −0,1 pp 3,8%
BBB 22 1,4% 1,4% +0,0 pp 4,1%
Volt 12 0,8% 1,2% −0,4 pp 2,7%
ChristenUnie 11 0,7% 1,5% −0,8 pp 1,9%
NSC 4 0,3% 0,4% −0,1 pp 2,6%
Piratenpartij 4 0,3% 0,2% +0,1 pp 6,7%
SGP 4 0,3% 0,6% −0,4 pp 1,7%
BIJ1 3 0,2% 0,4% −0,2 pp 1,8%
BVNL 2 0,1% 0,1% +0,0 pp 4,3%
LP 2 0,1% 0,1% +0,1 pp 7,7%
FNP 1 0,1% 0,0% +0,0 pp 10,0%
Vrede voor Dieren 1 0,1% 0,1% −0,1 pp 2,0%
DE LINIE 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
NL PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nieuwegein, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +2,8 pp meer dan gemiddeld in Nieuwegein.
  • Qua gewicht is dit het 2e van de 36 stembureaus: 4,1% van alle geldige stemmen in Nieuwegein en 0,0149% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Nieuwegein komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Nieuwegein

Alle stembureaus in Nieuwegein

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.