Hoe stemde Klundert in Moerdijk in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Klundert 3.593 geldige stemmen uitgebracht (15,7% van alle stemmen in Moerdijk). PVV werd hier de grootste met 29,8%. Vergeleken met heel Moerdijk scoorden CDA (+1,9 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+0,5 pp) hier hoger en PVV (−2,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.071 | 29,8% | 32,7% | −2,9 pp |
| VVD | 605 | 16,8% | 17,6% | −0,7 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 501 | 13,9% | 13,4% | +0,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 216 | 6,0% | 8,3% | −2,3 pp |
| CDA | 214 | 6,0% | 4,0% | +1,9 pp |
| BBB | 211 | 5,9% | 5,8% | +0,1 pp |
| ChristenUnie | 179 | 5,0% | 1,6% | +3,4 pp |
| D66 | 136 | 3,8% | 4,4% | −0,6 pp |
| SP | 107 | 3,0% | 3,7% | −0,7 pp |
| Forum voor Democratie | 105 | 2,9% | 2,3% | +0,6 pp |
| SGP | 54 | 1,5% | 0,4% | +1,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 39 | 1,1% | 1,4% | −0,3 pp |
| JA21 | 36 | 1,0% | 0,9% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 27 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp |
| DENK | 26 | 0,7% | 0,7% | +0,0 pp |
| Volt | 23 | 0,6% | 0,8% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 21 | 0,6% | 0,7% | −0,2 pp |
| BIJ1 | 8 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Splinter | 3 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Klundert
- Stembureau De Stad Klundert Klundert · 4791 HL · 1.676 stemmen · PVV 26%
- Stembureau Gymzaal Klundert Spido Klundert · 4791 JN · 1.100 stemmen · PVV 28%
- Stembureau De Niervaert Klundert · 4791 GB · 817 stemmen · PVV 39%
Andere wijken in Moerdijk
- Zevenbergen 8.993 stemmen · PVV 31%
- Fijnaart 3.414 stemmen · PVV 37%
- Willemstad 1.505 stemmen · VVD 24%
- Standdaarbuiten 1.350 stemmen · PVV 41%
- Zevenbergschen Hoek 928 stemmen · PVV 35%
- Noordhoek 668 stemmen · PVV 36%
- Moerdijk 641 stemmen · PVV 47%
- Langeweg 626 stemmen · PVV 37%
- Helwijk 593 stemmen · PVV 36%
- Heijningen 545 stemmen · PVV 34%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.