Hoe stemde Heijningen in Moerdijk in 2023?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Heijningen 545 geldige stemmen uitgebracht (2,4% van alle stemmen in Moerdijk). PVV werd hier de grootste met 34,3%. Vergeleken met heel Moerdijk scoorden BBB (+8,5 pp) en PVV (+1,6 pp) hier hoger en VVD (−5,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 187 | 34,3% | 32,7% | +1,6 pp |
| BBB | 78 | 14,3% | 5,8% | +8,5 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 66 | 12,1% | 13,4% | −1,3 pp |
| VVD | 66 | 12,1% | 17,6% | −5,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 42 | 7,7% | 8,3% | −0,6 pp |
| SP | 22 | 4,0% | 3,7% | +0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 20 | 3,7% | 2,3% | +1,3 pp |
| CDA | 14 | 2,6% | 4,0% | −1,4 pp |
| D66 | 14 | 2,6% | 4,4% | −1,8 pp |
| Partij voor de Dieren | 11 | 2,0% | 1,4% | +0,7 pp |
| ChristenUnie | 10 | 1,8% | 1,6% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 4 | 0,7% | 0,7% | −0,0 pp |
| JA21 | 3 | 0,6% | 0,9% | −0,3 pp |
| SGP | 3 | 0,6% | 0,4% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 2 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp |
| Volt | 2 | 0,4% | 0,8% | −0,4 pp |
| DENK | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp |
Stembureaus in Heijningen
- Stembureau Pestalozzihuis Heijningen · 4794 AA · 545 stemmen · PVV 34%
Andere wijken in Moerdijk
- Zevenbergen 8.993 stemmen · PVV 31%
- Klundert 3.593 stemmen · PVV 30%
- Fijnaart 3.414 stemmen · PVV 37%
- Willemstad 1.505 stemmen · VVD 24%
- Standdaarbuiten 1.350 stemmen · PVV 41%
- Zevenbergschen Hoek 928 stemmen · PVV 35%
- Noordhoek 668 stemmen · PVV 36%
- Moerdijk 641 stemmen · PVV 47%
- Langeweg 626 stemmen · PVV 37%
- Helwijk 593 stemmen · PVV 36%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.