Hoe stemde Witteveen in Midden-Drenthe in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Witteveen 878 geldige stemmen uitgebracht (3,8% van alle stemmen in Midden-Drenthe). BBB werd hier de grootste met 24,5%. Vergeleken met heel Midden-Drenthe scoorden BBB (+9,5 pp) en GroenLinks-PvdA (+3,1 pp) hier hoger en PVV (−6,9 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
BBB 215 24,5% 15,0% +9,5 pp
PVV 149 17,0% 23,8% −6,9 pp
GroenLinks-PvdA 140 15,9% 12,9% +3,1 pp
Nieuw Sociaal Contract 109 12,4% 15,9% −3,4 pp
VVD 89 10,1% 11,8% −1,7 pp
CDA 32 3,6% 4,2% −0,6 pp
Partij voor de Dieren 31 3,5% 1,8% +1,7 pp
Forum voor Democratie 28 3,2% 2,0% +1,2 pp
D66 25 2,8% 3,5% −0,6 pp
SP 24 2,7% 2,5% +0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 11 1,3% 0,8% +0,4 pp
Volt 9 1,0% 0,9% +0,2 pp
ChristenUnie 5 0,6% 2,3% −1,8 pp
SGP 4 0,5% 1,0% −0,5 pp
DENK 3 0,3% 0,2% +0,1 pp
50PLUS 2 0,2% 0,4% −0,2 pp
JA21 2 0,2% 0,5% −0,3 pp
BIJ1 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Witteveen

Andere wijken in Midden-Drenthe

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Midden-Drenthe · Alle stembureaus