Hoe stemde Smilde in Midden-Drenthe in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Smilde-Centrum

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Smilde 2.964 geldige stemmen uitgebracht (12,7% van alle stemmen in Midden-Drenthe). PVV werd hier de grootste met 30,4%. Vergeleken met heel Midden-Drenthe scoorden PVV (+6,6 pp) en CDA (+1,1 pp) hier hoger en VVD (−3,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 902 30,4% 23,8% +6,6 pp
Nieuw Sociaal Contract 490 16,5% 15,9% +0,7 pp
BBB 379 12,8% 15,0% −2,2 pp
GroenLinks-PvdA 315 10,6% 12,9% −2,3 pp
VVD 241 8,1% 11,8% −3,7 pp
CDA 156 5,3% 4,2% +1,1 pp
ChristenUnie 95 3,2% 2,3% +0,9 pp
D66 79 2,7% 3,5% −0,8 pp
SP 76 2,6% 2,5% +0,0 pp
Forum voor Democratie 50 1,7% 2,0% −0,3 pp
SGP 44 1,5% 1,0% +0,5 pp
Partij voor de Dieren 41 1,4% 1,8% −0,5 pp
BVNL / Groep Van Haga 22 0,7% 0,8% −0,1 pp
Volt 22 0,7% 0,9% −0,1 pp
JA21 19 0,6% 0,5% +0,2 pp
50PLUS 14 0,5% 0,4% +0,1 pp
DENK 8 0,3% 0,2% +0,1 pp
BIJ1 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
Splinter 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
Samen voor Nederland 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Smilde

Andere wijken in Midden-Drenthe

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Midden-Drenthe · Alle stembureaus