Stembureau NS station in Meppel (2025)
Postcode 7941 HG · Wijk Centrum
Hier zijn 747 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 21,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 157 | 21,0% | 16,8% | +4,2 pp | 4,0% |
| GroenLinks-PvdA | 119 | 15,9% | 11,8% | +4,1 pp | 4,3% |
| VVD | 105 | 14,1% | 14,9% | −0,9 pp | 3,0% |
| PVV | 87 | 11,6% | 15,2% | −3,5 pp | 2,5% |
| CDA | 59 | 7,9% | 13,1% | −5,2 pp | 1,9% |
| JA21 | 52 | 7,0% | 6,1% | +0,9 pp | 3,7% |
| Forum voor Democratie | 44 | 5,9% | 5,8% | +0,1 pp | 3,3% |
| Partij voor de Dieren | 30 | 4,0% | 1,7% | +2,3 pp | 7,6% |
| SP | 23 | 3,1% | 2,2% | +0,9 pp | 4,5% |
| DENK | 15 | 2,0% | 1,2% | +0,8 pp | 5,4% |
| BBB | 13 | 1,7% | 3,7% | −2,0 pp | 1,5% |
| Volt | 13 | 1,7% | 0,9% | +0,8 pp | 6,3% |
| ChristenUnie | 10 | 1,3% | 3,2% | −1,9 pp | 1,3% |
| 50PLUS | 7 | 0,9% | 1,5% | −0,6 pp | 2,0% |
| BIJ1 | 5 | 0,7% | 0,1% | +0,5 pp | 14,7% |
| NSC | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp | 2,0% |
| SGP | 2 | 0,3% | 0,8% | −0,5 pp | 1,1% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 8,0% |
| BVNL | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 2,6% |
| FNP | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Meppel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −5,2 pp minder dan gemiddeld in Meppel.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 22 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in Meppel en 0,0072% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 31 stemmen in Meppel komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Meppel
- De MensA activeringscentrum 783 stemmen · PVV 25%
- CBS De Akker 697 stemmen · D66 23%
- Noorderboog Het Anker 842 stemmen · VVD 20%
- Vrijeschool De Toermalijn 655 stemmen · D66 24%
- Irenehuis 871 stemmen · VVD 22%
- Rembrandthof 582 stemmen · PVV 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.