Stembureau MFK Het Palet in Meppel (2023)
Postcode 7944 EE · Wijk Koedijkslanden
Hier zijn 983 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 25,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 251 | 25,5% | 22,4% | +3,2 pp | 5,0% |
| GroenLinks-PvdA | 149 | 15,2% | 14,4% | +0,7 pp | 4,6% |
| Nieuw Sociaal Contract | 141 | 14,3% | 16,1% | −1,7 pp | 3,9% |
| VVD | 99 | 10,1% | 13,9% | −3,8 pp | 3,2% |
| BBB | 46 | 4,7% | 6,5% | −1,8 pp | 3,1% |
| D66 | 46 | 4,7% | 5,3% | −0,6 pp | 3,8% |
| DENK | 46 | 4,7% | 1,2% | +3,5 pp | 17,7% |
| SP | 42 | 4,3% | 3,5% | +0,8 pp | 5,4% |
| ChristenUnie | 32 | 3,3% | 3,6% | −0,4 pp | 3,9% |
| CDA | 30 | 3,1% | 3,9% | −0,9 pp | 3,4% |
| Partij voor de Dieren | 30 | 3,1% | 2,1% | +0,9 pp | 6,2% |
| Volt | 19 | 1,9% | 1,6% | +0,4 pp | 5,4% |
| Forum voor Democratie | 18 | 1,8% | 2,4% | −0,6 pp | 3,3% |
| SGP | 9 | 0,9% | 0,7% | +0,2 pp | 5,7% |
| JA21 | 8 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp | 5,0% |
| 50PLUS | 5 | 0,5% | 0,5% | +0,1 pp | 4,9% |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 2,8% |
| Splinter | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 9,7% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 11,8% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 2,3% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 10,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 6,7% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Meppel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −3,8 pp minder dan gemiddeld in Meppel.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 22 stembureaus: 4,4% van alle geldige stemmen in Meppel en 0,0096% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Meppel komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Meppel
- Cultureel Centrum de Plataan 1.117 stemmen · PVV 21%
- Brandweerkazerne 968 stemmen · PVV 34%
- De Spil 1.177 stemmen · PVV 20%
- Leerwerkcentrum 862 stemmen · PVV 24%
- Clubhuis Blue Devils 1.183 stemmen · VVD 20%
- Kruiskerk 842 stemmen · PVV 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.