Stembureau Brandweerkazerne in Meppel (2023)
Postcode 7942 HB · Wijk Watertoren
Hier zijn 968 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 34,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 329 | 34,0% | 22,4% | +11,6 pp | 6,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 132 | 13,6% | 16,1% | −2,5 pp | 3,6% |
| GroenLinks-PvdA | 117 | 12,1% | 14,4% | −2,4 pp | 3,6% |
| VVD | 85 | 8,8% | 13,9% | −5,1 pp | 2,7% |
| BBB | 72 | 7,4% | 6,5% | +0,9 pp | 4,9% |
| SP | 42 | 4,3% | 3,5% | +0,9 pp | 5,4% |
| Forum voor Democratie | 36 | 3,7% | 2,4% | +1,3 pp | 6,6% |
| ChristenUnie | 33 | 3,4% | 3,6% | −0,2 pp | 4,0% |
| CDA | 22 | 2,3% | 3,9% | −1,7 pp | 2,5% |
| D66 | 21 | 2,2% | 5,3% | −3,2 pp | 1,8% |
| DENK | 19 | 2,0% | 1,2% | +0,8 pp | 7,3% |
| Partij voor de Dieren | 19 | 2,0% | 2,1% | −0,2 pp | 3,9% |
| Volt | 15 | 1,5% | 1,6% | −0,0 pp | 4,3% |
| 50PLUS | 7 | 0,7% | 0,5% | +0,3 pp | 6,9% |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 4,9% |
| SGP | 4 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 2,5% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 4,7% |
| JA21 | 2 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 1,3% |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 6,5% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 5,9% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 6,7% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Meppel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +11,6 pp meer dan gemiddeld in Meppel.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 22 stembureaus: 4,3% van alle geldige stemmen in Meppel en 0,0094% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Meppel komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Meppel
- MFK Het Palet 983 stemmen · PVV 26%
- Leerwerkcentrum 862 stemmen · PVV 24%
- Cultureel Centrum de Plataan 1.117 stemmen · PVV 21%
- Kruiskerk 842 stemmen · PVV 27%
- De Spil 1.177 stemmen · PVV 20%
- Irenehuis 840 stemmen · VVD 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.