Stembureau Dorpshuis De Torenschouw in Medemblik (2018)
Postcode 1674 NE · Wijk Opperdoes
Hier waren 827 kiezers toegelaten (4,3% van alle toegelaten kiezers in Medemblik) en zijn 820 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 30,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 247 | 30,1% | 20,5% | +9,6 pp | 6,4% |
| ChristenUnie | 175 | 21,3% | 4,0% | +17,3 pp | 22,9% |
| VVD | 118 | 14,4% | 21,6% | −7,2 pp | 2,9% |
| GemeenteBelangen | 85 | 10,4% | 17,2% | −6,8 pp | 2,6% |
| GROENLINKS | 58 | 7,1% | 6,5% | +0,5 pp | 4,7% |
| PWF Progressief West-Friesland | 51 | 6,2% | 8,0% | −1,8 pp | 3,4% |
| PvdA | 41 | 5,0% | 7,1% | −2,1 pp | 3,0% |
| D66 | 27 | 3,3% | 7,3% | −4,0 pp | 1,9% |
| BAMM | 14 | 1,7% | 3,3% | −1,6 pp | 2,3% |
| PW 2010 | 4 | 0,5% | 4,5% | −4,0 pp | 0,5% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Medemblik, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Claudia Selders - Kroezen (CDA) · 154 stemmen · 18,8% van alle stemmen hier
- Silva Visser-van Eijk (ChristenUnie) · 92 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Mark Raat (VVD) · 70 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Harry Nederpelt (CDA) · 64 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Ria Manshanden (GROENLINKS) · 38 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Piet Wilms (GemeenteBelangen) · 31 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Siem Zeilemaker (PWF Progressief West-Friesland) · 26 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Dirk Kuipers (PvdA) · 25 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Jan Glazenborg (VVD) · 24 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Luiten Plekker (GemeenteBelangen) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Lars Rustenburg (ChristenUnie) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Maria Weeber (PWF Progressief West-Friesland) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Sietske Rustenburg-Beimers (ChristenUnie) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Henk van Unen (CDA) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Joset Fit (GemeenteBelangen) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +17,3 pp meer dan gemiddeld in Medemblik.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 25 stembureaus: 4,3% van alle geldige stemmen in Medemblik en 0,0121% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Medemblik komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 732 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 95 |
| Toegelaten kiezers | 827 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 827 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,85% van de stembiljetten, tegen 0,82% in Medemblik en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Medemblik
- De Dijkwerkers 829 stemmen · PW 2010 27%
- Verzorgingshuis St. Jozef 811 stemmen · CDA 26%
- Verzorgingshuis Sorghvliet 835 stemmen · CDA 27%
- Woonzorgcomplex Valbrug 780 stemmen · VVD 25%
- Woonzorgcentrum Koggenlandhuis 895 stemmen · GemeenteBelangen 20%
- Basisschool De Bangert 763 stemmen · CDA 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.