Stembureau De Dijkwerkers in Medemblik (2018)
Postcode 1693 KT · Wijk Wervershoof
Hier waren 840 kiezers toegelaten (4,4% van alle toegelaten kiezers in Medemblik) en zijn 829 geldige stemmen uitgebracht. PW 2010 werd hier de grootste met 27,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PW 2010 | 226 | 27,3% | 4,5% | +22,8 pp | 26,5% |
| CDA | 175 | 21,1% | 20,5% | +0,6 pp | 4,5% |
| VVD | 160 | 19,3% | 21,6% | −2,3 pp | 3,9% |
| GemeenteBelangen | 63 | 7,6% | 17,2% | −9,6 pp | 1,9% |
| D66 | 57 | 6,9% | 7,3% | −0,5 pp | 4,1% |
| GROENLINKS | 42 | 5,1% | 6,5% | −1,5 pp | 3,4% |
| PWF Progressief West-Friesland | 41 | 4,9% | 8,0% | −3,0 pp | 2,7% |
| BAMM | 31 | 3,7% | 3,3% | +0,5 pp | 5,0% |
| PvdA | 30 | 3,6% | 7,1% | −3,5 pp | 2,2% |
| ChristenUnie | 4 | 0,5% | 4,0% | −3,5 pp | 0,5% |
| Blanco | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Medemblik, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Anneke van der Geest (PW 2010) · 159 stemmen · 19,2% van alle stemmen hier
- Ed Meester (CDA) · 112 stemmen · 13,5% van alle stemmen hier
- Dirk Steltenpool (VVD) · 51 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Mark Raat (VVD) · 46 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Harry Nederpelt (CDA) · 34 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Bob Knijn (VVD) · 34 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Piet Mosch (GemeenteBelangen) · 30 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Ria Manshanden (GROENLINKS) · 30 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Siem Zeilemaker (PWF Progressief West-Friesland) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Luiten Plekker (GemeenteBelangen) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Bart Boos (PW 2010) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Sylvia Cool (D66) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Dirk Kuipers (PvdA) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Andrea van Langen-Visbeek (VVD) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Geert Mos (D66) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PW 2010 haalde hier +22,8 pp meer dan gemiddeld in Medemblik.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 25 stembureaus: 4,4% van alle geldige stemmen in Medemblik en 0,0123% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Medemblik komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 774 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 66 |
| Toegelaten kiezers | 840 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 839 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 10 (1,2%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,19% van de stembiljetten, tegen 0,82% in Medemblik en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Medemblik
- Verzorgingshuis Sorghvliet 835 stemmen · CDA 27%
- Dorpshuis De Torenschouw 820 stemmen · CDA 30%
- Woonzorgcentrum Koggenlandhuis 895 stemmen · GemeenteBelangen 20%
- Verzorgingshuis St. Jozef 811 stemmen · CDA 26%
- Cafe De Hoek 945 stemmen · CDA 27%
- Woonzorgcomplex Valbrug 780 stemmen · VVD 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.