Stembureau Stichting Moetiara Maloekoe in Maastricht
Postcode 6227 RJ · Wijk Buitenwijk Zuidoost
Hier waren 562 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 561 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 29,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 165 | 29,4% | 12,4% | +17,0 pp | 2,8% |
| SPM | 97 | 17,3% | 7,7% | +9,6 pp | 2,6% |
| PvdA | 42 | 7,5% | 6,9% | +0,6 pp | 1,3% |
| 50PLUS | 31 | 5,5% | 4,1% | +1,4 pp | 1,6% |
| MAASTRICHT van NU | 30 | 5,3% | 5,3% | +0,1 pp | 1,2% |
| GroenLinks | 29 | 5,2% | 9,7% | −4,6 pp | 0,6% |
| D66 | 27 | 4,8% | 14,0% | −9,2 pp | 0,4% |
| PVV | 25 | 4,5% | 3,9% | +0,5 pp | 1,3% |
| Forum voor Democratie | 25 | 4,5% | 4,3% | +0,1 pp | 1,2% |
| Partij Veilig Maastricht | 16 | 2,9% | 3,7% | −0,8 pp | 0,9% |
| Volt | 15 | 2,7% | 5,4% | −2,7 pp | 0,6% |
| SP | 15 | 2,7% | 4,3% | −1,6 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 13 | 2,3% | 3,8% | −1,5 pp | 0,7% |
| VVD | 11 | 2,0% | 6,9% | −5,0 pp | 0,3% |
| M:OED | 8 | 1,4% | 3,2% | −1,8 pp | 0,5% |
| SAB | 7 | 1,2% | 2,3% | −1,0 pp | 0,6% |
| Liberale Partij Maastricht | 5 | 0,9% | 2,0% | −1,1 pp | 0,5% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Djehoshua Sahetapij (CDA) · 110 stemmen · 19,6% van alle stemmen hier
- Ria Makatita-Hendrix (SPM) · 68 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Manon Fokke (PvdA) · 22 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Nicolle Abeling (PVV) · 20 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Bram Nab (Forum voor Democratie) · 19 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Heine (CDA) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Daniëlle Ploemen (CDA) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Bennie van Est (50PLUS) · 13 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Marlou Jenneskens (D66) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jo Smeets (MAASTRICHT van NU) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Willem Schneider (CDA) · 8 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Jean Pellaers (PvdA) · 8 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Jack van Gelooven (SP) · 8 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Aurele Boesten (M:OED) · 8 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Luc Callemeijn (GroenLinks) · 7 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +17,0 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
- Qua gewicht is dit het 49e van de 64 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 85 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 491 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 71 |
| Toegelaten kiezers | 562 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 562 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,18% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Maastricht en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Maastricht
- Sportcafé Jekerdal 588 stemmen · D66 24%
- Nutsschool Maastricht 558 stemmen · D66 25%
- Kapel Opveld 588 stemmen · CDA 16%
- Maastrichtse Verkennersband 546 stemmen · CDA 12%
- Flat Elisabeth Gruytersstraat 598 stemmen · CDA 17%
- Centre Manjefiek Malberg I 536 stemmen · Partij Veilig Maastricht 10%
Alle stembureaus in Maastricht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.