Stembureau Amyerhoof I in Maastricht
Postcode 6225 AZ · Wijk Buitenwijk Oost
Hier waren 833 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Maastricht) en zijn 824 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 21,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 176 | 21,4% | 12,4% | +8,9 pp | 3,0% |
| SPM | 118 | 14,3% | 7,7% | +6,6 pp | 3,2% |
| D66 | 72 | 8,7% | 14,0% | −5,3 pp | 1,1% |
| PvdA | 59 | 7,2% | 6,9% | +0,3 pp | 1,8% |
| GroenLinks | 57 | 6,9% | 9,7% | −2,8 pp | 1,2% |
| VVD | 57 | 6,9% | 6,9% | +0,0 pp | 1,7% |
| 50PLUS | 47 | 5,7% | 4,1% | +1,6 pp | 2,4% |
| Forum voor Democratie | 42 | 5,1% | 4,3% | +0,8 pp | 2,0% |
| PVV | 37 | 4,5% | 3,9% | +0,6 pp | 2,0% |
| Partij Veilig Maastricht | 31 | 3,8% | 3,7% | +0,1 pp | 1,8% |
| MAASTRICHT van NU | 30 | 3,6% | 5,3% | −1,6 pp | 1,2% |
| Partij voor de Dieren | 26 | 3,2% | 3,8% | −0,7 pp | 1,4% |
| SAB | 26 | 3,2% | 2,3% | +0,9 pp | 2,4% |
| SP | 21 | 2,5% | 4,3% | −1,7 pp | 1,0% |
| Volt | 13 | 1,6% | 5,4% | −3,8 pp | 0,5% |
| Liberale Partij Maastricht | 10 | 1,2% | 2,0% | −0,8 pp | 1,0% |
| M:OED | 2 | 0,2% | 3,2% | −3,0 pp | 0,1% |
| Blanco | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Maastricht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mat Brüll (CDA) · 65 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Jan Meertens (SPM) · 62 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Heine (CDA) · 47 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Marlou Jenneskens (D66) · 43 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Manon Fokke (PvdA) · 41 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Nicolle Abeling (PVV) · 33 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Guiseppe Noteborn (VVD) · 30 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Bram Nab (Forum voor Democratie) · 25 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Frans Bastiaens (SPM) · 23 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Tiny Meese (Partij Veilig Maastricht) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Bennie van Est (50PLUS) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Luc Callemeijn (GroenLinks) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Annemiek Meijer-Coninx (50PLUS) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hubert Mackus (CDA) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Mara de Graaf-van Haasen (GroenLinks) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +8,9 pp meer dan gemiddeld in Maastricht.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 64 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Maastricht en 0,0108% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 58 stemmen in Maastricht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 753 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 80 |
| Toegelaten kiezers | 833 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 833 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,08% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Maastricht en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Maastricht
- Fanfarezaal St Servatius 826 stemmen · D66 23%
- Kumulus West 811 stemmen · GroenLinks 16%
- Buurtcentrum Sint Pieter II 850 stemmen · D66 22%
- Buurtcentrum Atrium I 787 stemmen · CDA 12%
- Buurtcentrum Sint Pieter I 871 stemmen · D66 25%
- Buurtcentrum Atrium II 784 stemmen · CDA 12%
Alle stembureaus in Maastricht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.