Uitslag per stembureau in Maasgouw

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Maasgouw 12 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 49,5%. Het zwaarste stembureau, Stembureau Trefpunt 1711, leverde 11,2% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 31%.

Wat valt op

  • 2 van de 12 stembureaus (17%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
  • 2 stembureaus (17%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 1,15% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Stembureau Trefpunt 1711 1.125 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,3%)
Stembureau Dörpshoes D'n Driehook 781 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; stembiljetten (deels) opnieuw geteld
Stembureau Gemeenschapshuis Baekerhoes 652 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; stembiljetten (deels) opnieuw geteld

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Stembureau Trefpunt 1711 6017 BC 1.152 11,4% 1.125 #1 · 11,2% 0,0147% VVD (31%) Lokaal Belang −22,1 procentpunt 27 (2,3%) 0
Stembureau Andreashal 6051 HM 1.051 10,4% 1.039 #2 · 10,4% 0,0136% Lokaal Belang (54%) VVD −10,1 procentpunt 12 (1,1%) 0
Stembureau Kantine BMV Sporthal Reutsdael 6097 BG 963 9,5% 948 #3 · 9,5% 0,0124% Lokaal Belang (53%) Lokaal Belang +7,4 procentpunt 15 (1,6%) 0
Stembureau Kantine Voetbalclub MBC'13 6051 HE 953 9,4% 943 #4 · 9,4% 0,0124% Lokaal Belang (60%) Lokaal Belang +14,5 procentpunt 10 (1,0%) 0
Stembureau Gemeenschapshuis "t Leuke" 6099 AR 869 8,6% 860 #5 · 8,6% 0,0113% Lokaal Belang (57%) Lokaal Belang +11,0 procentpunt 9 (1,0%) 0
Stembureau Cultureel centrum "Don Bosco" 6097 AE 847 8,4% 841 #6 · 8,4% 0,0110% Lokaal Belang (51%) CDA −6,3 procentpunt 6 (0,7%) 0
Stembureau Gemeenschapshuis D'n Dynamiek 6067 BP 814 8,0% 808 #7 · 8,1% 0,0106% VVD (35%) VVD +14,8 procentpunt 6 (0,7%) 0
Stembureau Kantine Voetbalvereniging Linne 6067 JA 791 7,8% 785 #8 · 7,8% 0,0103% VVD (36%) Lokaal Belang −17,9 procentpunt 6 (0,8%) 0
Stembureau Dörpshoes D'n Driehook 6019 CA 786 7,8% 781 #9 · 7,8% 0,0102% Lokaal Belang (70%) Lokaal Belang +24,9 procentpunt 4 (0,5%) −1 (herteld)
Stembureau Gemeenschapshuis Stevensweert 6107 BZ 777 7,7% 769 #10 · 7,7% 0,0101% CDA (39%) CDA +24,7 procentpunt 8 (1,0%) 0
Stembureau Gemeenschapshuis Baekerhoes 6051 JG 659 6,5% 652 #11 · 6,5% 0,0085% VVD (37%) VVD +17,2 procentpunt 8 (1,2%) +1 (herteld)
Stembureau Verenigingszaal Lakerhoes 6109 AM 467 4,6% 462 #12 · 4,6% 0,0061% Lokaal Belang (59%) VVD −17,4 procentpunt 5 (1,1%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Maasgouw dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Maasgouw per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.