Hoe stemde Kerkdriel in Maasdriel in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Velddriel, Alem
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 6 stembureaus in Kerkdriel 6.739 geldige stemmen uitgebracht (40,9% van alle stemmen in Maasdriel). PVV werd hier de grootste met 33,9%. Vergeleken met heel Maasdriel scoorden PVV (+6,9 pp) en VVD (+0,8 pp) hier hoger en D66 (−2,3 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 2.282 | 33,9% | 27,0% | +6,9 pp |
| VVD | 1.350 | 20,0% | 19,2% | +0,8 pp |
| CDA | 688 | 10,2% | 12,1% | −1,9 pp |
| D66 | 648 | 9,6% | 11,9% | −2,3 pp |
| JA21 | 567 | 8,4% | 7,6% | +0,8 pp |
| Forum voor Democratie | 355 | 5,3% | 5,4% | −0,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 295 | 4,4% | 5,8% | −1,4 pp |
| BBB | 199 | 3,0% | 3,0% | −0,0 pp |
| 50PLUS | 85 | 1,3% | 1,4% | −0,2 pp |
| SP | 71 | 1,1% | 1,2% | −0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 39 | 0,6% | 1,0% | −0,4 pp |
| Volt | 38 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp |
| DENK | 37 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 31 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| SGP | 14 | 0,2% | 1,9% | −1,7 pp |
| BVNL | 12 | 0,2% | 0,2% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 8 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| NSC | 7 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| Piratenpartij | 7 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 3 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| LP | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Kerkdriel
- Stembureau Gemeentehuis* Kerkdriel Kerkdriel · 5331 CB · 1.454 stemmen · PVV 35%
- Stembureau Gemeentehuis Kerkdriel Kerkdriel · 5331 CB · 1.403 stemmen · PVV 29%
- Stembureau De Boxhof Velddriel · 5334 JR · 1.391 stemmen · PVV 37%
- Stembureau Kantine Voetbalvereniging D.S.C. Kerkdriel · 5331 XR · 1.033 stemmen · PVV 38%
- Stembureau De Leyenstein Kerkdriel · 5331 TA · 964 stemmen · PVV 37%
- Stembureau De Drie Linden Alem · 5335 LK · 494 stemmen · PVV 23%
Andere wijken in Maasdriel
- Hedel 3.393 stemmen · PVV 21%
- Ammerzoden 3.031 stemmen · PVV 23%
- Rossum 2.502 stemmen · PVV 21%
- Heerewaarden 825 stemmen · PVV 28%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.